GROM Challenge: Czy nadajesz się na komandosa?

 

GROM Challenge: Czy nadajesz się na komandosa?


Opublikowane w pt., 18/10/2013 - 09:39

Weterani GROM-u organizują w najbliższą sobotę w Czerwonym Borze niedaleko Zambrowa na Podlasiu bieg, w którym każdy będzie mógł sprawdzić czy nadaje się na żołnierza jednostki specjalnej.

GROM Challenge, bo taką nazwę będą nosiły zawody, odbędą się na dawnym poligonie jednostki. Ochotnicy będą musieli pokonać kilkanaście kilometrów najeżonych naturalnymi i sztucznymi przeszkodami terenowymi (m.in. stawy, bagna, rowy melioracyjne, zarośla, specjalne konstrukcje). Zawodnicy będą musieli biec w bojowym rynsztunku – z plecakiem, w mundurach lub kombinezonach i butach ponad kostkę.

Jak informuje organizator, zawody wzorowane będą na pierwszych selekcjach do jednostki GROM. Nie podaje przy tym ani długości trasy ani jej profilu (w regulaminie jest zapis, że będzie miała ona ok. 15 km i że bieg odbędzie się w „ciężkich warunkach terenowych”). Organizator nie przygotował też żadnych udogodnień dla biegaczy, przez co np. po zakończeniu zawodów nie będzie prysznica. Do dyspozycji biegaczy będzie za to pobliskie jezioro.

Inicjatywa najstarszych komandosów GROM, którzy do oddziału trafili w pierwszych latach jego istnienia, zyskała akceptację obecnego kierownictwa jednostki. GROM Challenge 2013 jest poświęcony pamięci gen. brygady Sławomira Petelickiego.

GROM Challenge 2013 rozpocznie się o godz. 10:30.

Więcej informacji:

http://www.gromchallenge.pl/

Regulamin:

http://www.gromchallenge.pl/files/Regulamin_GROM_CHALLENGE_2013.pdf

Rejestracja:

W dniu zawodów w biurze organizacyjnym, wpisowe 300 zł.

GR, źródło PAP

   

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce