Grupa „Niepołomice Biegają” w XI Półmaratonie Marzanny [ZDJĘCIA]

 

Grupa „Niepołomice Biegają” w XI Półmaratonie Marzanny [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 26/03/2014 - 09:49

Kiedy zaczyna się wiosna? Pierwszy dzień wiosny astronomicznej w tym roku to 20 marca. Wiosna kalendarzowa przyszła do nas 21 marca. Ta biegowa rozpoczęła się wraz ze startem Półmaratonu Marzanny 23 marca.  

Na liście uczestników biegu znalazło się ponad 2800 nazwisk, wśród nich 14 członków grupy „Niepołomice biegają”. Ilya Markov, trener grupy, został wyróżniony przez organizatorów biegu i nadano mu honorowy numer „1”. Poprowadził również ze sceny rozgrzewkę dla wszystkich startujących.

Dla członków niepołomickiej grupy biegowej start w zawodach był sprawdzianem formy po kilkumiesięcznych treningach z rosyjskim mistrzem chodu. Wiele osób po raz pierwszy wzięło udział w zawodach na dystansie 21,097 km. Każdy miał powód do dumy: albo z powodu poprawionych wyników, albo z samego faktu dotarcia do mety w bardzo - to trzeba przyznać - satysfakcjonującym czasie.

– Gdy po raz pierwszy przyszedłem na zajęcia 17 listopada, czyli cztery miesiące temu, nie byłem w stanie wytrzymać dwóch minut lekkiego truchtu. Jako facet po 40-tce z nadwagą, który nigdy w życiu nie biegał, pojawiłem się na treningu bardziej z ciekawości niż dlatego, że bieganie to moje marzenie. Okazało się, że zajęcia i grupa, jaką stworzył Ilya, potrafiła wciągnąć takiego zwykłego człowieka. Czuję wielką wdzięczność do Ilyi oraz osobistą dumę, że w Półmaratonie Marzanny udało mi się złamać 2 godziny. I to zaczynając od zera! To tylko wskazuje, z jakim niesamowitym człowiekiem i trenerem mam okazję współpracować. Jestem mu bardzo wdzięczny - bez niego na pewno by to się nie udało! – relacjonuje Andrzej Szczepocki, członek grupy „Niepołomice Biegają”.

Michał Kozień tak z kolei wspomina swój pierwszy start: – Tegoroczny Półmaraton Marzanny to moje pierwsze zawody. Przez to na pewno zapadnie mi w pamięć na długie, długie lata. Także dlatego, że wykonałem z sukcesem krok do swojego wielkiego marzenia: przebiegnięcia maratonu. Zrealizowałem cel minimum: dobiegłem do mety i cel maksimum: zrobiłem to w mniej niż 2 godziny. Czegóż chcieć więcej? Zostaje podziękować organizatorom i wolontariuszom za ich pracę. Dziękuję!

Trener, który czekał na wszystkich na mecie, nie krył zadowolenia z podopiecznych. Wspólnym zdjęciom i uściskom nie było końca. Sam został sklasyfikowany na 26 pozycji z czasem 1:20:23.

Niepołomiccy biegacze nie tylko biegali w Półmaratonie Marzanny. Pokaźna grupa zaangażowana była w pomoc przy biegu jako wolontariusze. Można ich było spotkać w biurze zawodów oraz na punktach z wodą. To także nowe ciekawe doświadczenie.

Wraz z rozpoczęciem wiosny sekcja biegowa „Niepołomice biegają” zaprasza na treningi nowe osoby: początkujące, w każdym wieku, również dzieci, młodzież, całe rodziny. Zachęcamy do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spotykamy się w niedziele o godz. 10.00 w Puszczy Niepołomickiej na drugim parkingu przy trasie na Bochnię. Treningi w środy odbywają się na sali w Szkole Podstawowej w Niepołomicach od godz. 19.00.

Ilya Markov zaprasza także w tym roku na obóz biegowo-jogowy, który odbędzie się w dniach 28.04 – 4.05.2014 r. Więcej informacji w naszej wcześniejszej publikacji.

Informacje o treningach grupy „Niepołomice Biegają”:

https://www.facebook.com/niepolomicebiegaja oraz www.mksspartakus.pl

Kamila Gruszka

Galeria: 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce