Grybów zaprasza po raz szósty na Grybowski Bieg Niepodległości

 

Grybów zaprasza po raz szósty na Grybowski Bieg Niepodległości


Opublikowane w wt., 25/10/2022 - 17:37

Grybów zaprasza po raz szósty na Grybowski Bieg Niepodległości

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie oraz burmistrz Grybowa zapraszają na jubileuszowy VI Grybowski Bieg Niepodległościowy, który odbędzie się 11 listopada w Grybowie.

- Szykuje się nam wyjątkowo sportowe Święto Niepodległości. Główną imprezą będzie bieg o nazwie „ 11 kilometrów na 11 listopada", po raz drugi zorganizujemy też marsz nordic walking „Aktywny Senior" na dystansie 2,5 kilometra.  Po raz szósty odbędzie się „Bieg z rodziną po medal” na dystansie 400 metrów — informuje nas Monika Mikulska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grybowie.

Będzie też coś dla miłośników dwóch kółek - Rowerowy Rajd Niepodległości, który będzie organizowała Grybowska Grupa Rowerowa na dystansie 60 kilometrów. Po raz pierwszy pojawi się też marsz nordic walking na dystansie ośmiu kilometrów. Start i metę biegów oraz rajdu rowerowego wyznaczono na stadionie miejskim w Grybowie. Start biegu głównego odbędzie się o godzinie 13. Następnie o godzinie 13.05 wystartuje II Marsz Nordic Walking „Aktywny Senior”, a potem marsz nordic walking na osiem kilometrów i o godzinie 13.15 wystartuje „Bieg z rodziną po medal”. Najwcześniej na niepodległościowe trasy wyruszą rowerzyści, którzy wystartują również z naszego stadionu o godzinie dziewiątej rano. Bardzo ciekawie zapowiada się szósty „Bieg z rodziną po medal” .

- W biegu mogą brać udział drużyny minimum dwuosobowe składające się z członków najbliższej rodziny np. mąż z żoną, ojciec z synem, brat z siostrą, mama z córką itp. Jak na razie najwięcej zgłoszeń mamy właśnie do tego biegu. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartego listopada, dla najlepszych przewidujemy nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, będzie też ciepły posiłek dla naszych zawodników. Zachęcamy również do startu w strojach patriotycznych - dodaje Monika Mikulska.

- Miałem okazję już trzy razy pobiec w Grybowie. Panuje tutaj wspaniała atmosfera. Impreza jest z bardzo niską opłatą startową i mogą w niej wystartować całe rodziny co jest dużym atutem. Trasa biegu wiedzie przez piękne okolice Grybowa - podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Szczegóły oraz regulaminy imprezy można znaleźć na stronie: www.grybow.pl/mosir.

Marek Podraza Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce