Grybowski Bieg Majowy wygrał Bartłomiej Olbrych

 

Grybowski Bieg Majowy wygrał Bartłomiej Olbrych


Opublikowane w czw., 05/05/2022 - 16:08

Bartłomiej Olbrych wygrał Grybowski Bieg Majowy

Grybowskie środowisko biegowe wróciło do startów. Spragnieni sportowej rywalizacji biegacze trzeciego maja spotkali się by uczcić Święto Konstytucji 3 maja. Gospodarzem zawodów był burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie.

- Trzeciomajowa Górska Dycha oraz marsz nordic walking została rozegrana na dystansie około 10 kilometrów. Była to impreza dla każdej aktywnej osoby. Wziąć w niej udział mogli z powodzeniem zarówno walczący o rekordy życiowe doświadczeni biegacze, jak też ci, którzy nigdy w życiu nie startowali w żadnym biegu górskim.

O godzinie 14 uczestnicy marszu nordic walking wyruszyli na niezwykle ciekawą i piękną widokową trasę, następnie o 14.10 wystartowali zawodnicy Trzeciomajowej Górskiej Dychy, start odbył się na stadionie sportowym w Grybowie – informuje nas Monika Mikulska, dyrektor MOSiR Grybów, organizatorka imprezy.

Bartłomiej Olbrych wygrał Grybowski Bieg Majowy

W marszu nordic walking zwyciężył Ryszard Kobajlo z czasem 1:01,04. Drugu był Marek Sokołowski, mistrz Europy w półmaratonie nordic walking z 2019 roku z czasem 1:02,03, a trzecia Gabriela Stec, z czasem 1:09,19. Trzeciomajową Górską Dychę wygrał Bartłomiej Olbrych z czasem 33:47,58, a wśród pań Katarzyna Tarasek z czasem 49:52,90.

- Grybowski Bieg Majowy, było krótko ale intensywnie... co prawda "tylko" 8,6 km ale było co robić na trasie a zwłaszcza na podbiegu... Organizatorzy zadbali także o fantastyczną pogodę, najpierw schodziło deszczykiem a później patelnia w słońcu ostatecznie z czasem 33:47 zameldowałem się na mecie jako pierwszy w open – mówi Bartłomiej Olbrych, zwycięzca biegu.

Bartłomiej Olbrych wygrał Grybowski Bieg Majowy

- Chłopcy i dziewczęta z roczników 2010-2014 mogli sprawdzić się w konkurencji biegowej na 400 metrów. Emocje jakie towarzyszyły startom dzieci są nie do opisania. Były szczere uśmiechy, radość, a czasem też małe dramaty i łzy na bieżni.

Na szczęście tych ostatnich było zdecydowanie najmniej. Dzieci uwielbiają aktywność fizyczną, szczególnie taką na świeżym powietrzu i wraz z rodziną. Właśnie taką imprezę chcieliśmy dla nich przygotować, atrakcyjną.

Atrakcyjniejszą niż gra na konsoli czy bajka w telewizji. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pięknym medalem, brak opłaty wpisowej, piękna pogoda, zachęcała również do przybycia na nasz stadion sportowy – dodaje Monika Mikulska.

Bartłomiej Olbrych wygrał Grybowski Bieg Majowy

W poszczególnych seriach w biegu dla dzieci na 400 metrów wygrywali: Lena Chruślicka, Jan Skowron i Agata Kostrzewa – wszyscy z LDK Grybów

- Start na stadionie to wielkie przeżycie dla dzieci, nawet dla dorosłego. Dlatego liczymy, że zawody w takim miejscu są dodatkowym bodźcem i wspomnieniem, które może z czasem przerodzi się w coś więcej. Kto wie, może kiedyś doczekamy się zawodnika na poziomie mistrzowskim, który zaczął swoją przygodę biegową właśnie w Grybowie, trenując w LDK Grybów.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych podopiecznych, którzy uczęszczają na treningi lekkoatletyczne dwa razy w tygodniu.  (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce