Grzegorz Sudoł z sukcesem w chodziarskiej etapówce

 

Grzegorz Sudoł z sukcesem w chodziarskiej etapówce


Opublikowane w pt., 15/11/2013 - 12:34

Grzegorz SudołAmbasador Festiwalu Biegowego w Krynicy i 6. zawodnik Mistrzostw Świata w Moskwie w chodzie sportowym na 50 km - Grzegorz Sudoł, wraz z Norwegiem Erikiem Tysse i Słowakiem Matejem Tothem sięgnął po drugie miejsce w oryginalnych, czterodniowych zawodach chodziarskich w chińskim Suzhou. Indywidualnie nasz zawodnik był 7. Gratulujemy!

Zawody zainaugurowano 11 listopada. W pierwszym dniu nasz chodziarz zajął 11. miejsce na dystansie 20 km, a jego drużyna objęła prowadzenie w klasyfikacji. Nad kolejnym zespołem miała tylko 10 sekund przewagi. Na półmetku zawodów rywalizowano na dystansie 15 km i 150 metrów. Wszystkim zawodnik poszło słabiej niż pierwszego dnia, bo też teren był trudniejszy. Sudoł zajął 17. miejsce, a jego drużyna znalazła się na drugiej lokacie, tuż za trójką rosyjsko-ukraińską.

Starty dzień po dniu kosztowały p. Grzegorza wiele wysiłku. Jak pisał na swoim profilu społecznościowym przed startem na 15 km (dzień trzeci rywalizacji), „nigdy w życiu nie szedłem dzień po dniu, nie mówiąc przez cztery! Sam jestem ciekaw, jak będę się czuł”.

Oprócz zmęczenia w rywalizacji przeszkodził też pech, bo mając szanse na szóste miejsce Sudoł otrzymał drugie ostrzeżenie. Musiał też odczekać minutę w wyznaczonym miejscu (pit stop) podczas, gdy kolejni zawodnicy szli w kierunku mety. Mimo tego nieszczęścia nasz zawodnik zajął 16. miejsce i awansował na 10. lokatę w klasyfikacji generalnej. Wynikiem utrzymał zespół się na 2. miejscu.

Ostatni czwarty dzień imprezy to kolejne 15 km, z czego 9 km pod górkę. Zespół Polaka spisał się rewelacyjnie, 2. miejsce zajął Norweg, 5. lokatę Sudoł a 7. Słowak. Nasz zawodnik tak opisał ten etap na portalu społecznościowym: „W ostatnich dwóch dniach rywalizacji czułem się świetnie. Dziś zawodnicy, którzy specjalizują się w dystansie 50 km byli w czołówce, a szczególnie młodzi z 20-tki dziś płacili cenę tych 4 dni rywalizacji, notując nawet po kilka minut straty. Cieszę się, iż tak dobrze szło się w ostatnim dniu i dałem z siebie wszystko, gdyż w klasyfikacji indywidualnej były sekundowe różnice na miejscach 7-10”.

Niestety  dobra dyspozycja ostatniego dnia nie wystarczyła na wygranie rywalizacji w  klasyfikacji drużynowej. Jednak druga lokata i srebro i tak jest znakomitym wynikiem, zwłaszcza, że w imprezie maszerowało 70 zawodników.

Zawody w chińskim Suzhou miały służyć promocji dyscypliny przed zaplanowanymi tu na 2014 r. zawodami Pucharu Świata. 

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce