Harpagan 47: Rajdowe święto w Bożympolu Wielkim

 

Harpagan 47: Rajdowe święto w Bożympolu Wielkim


Opublikowane w czw., 10/04/2014 - 11:11

Największa w Polsce impreza na orientację zaliczana do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację odbędzie się w najbliższy piątek w Bożympolu Wielkim na Pomorzu. A my weźmiemy w niej udział.

Harpagan jest imprezą, która odbywa się dwa razy w roku. Tym razem będzie to 47. edycja. Zapowiada się prawdziwe święto, bo do rajdu, rozgrywanego aż na 8 trasach, zgłosiło się już ponad 1400 osób. W przygotowaniu imprezy bierze zaś udział 170 osób, jak wyjaśnia nam Karol Kalsztein - kierownik rajdu, w większości wolontariusze.

Bożepole Wielkie gościło już Harpagan kilka lat temu, w 31. edycji imprezy. Teraz biegacze, piechurzy i rowerzyści ponownie zmierzą się z Puszczą Wierzchucińską oraz szeregiem wzniesień, co skutecznie utrudni zawodnikom poruszanie się na trasach. Karol Kalsztein:

- Góry jak smoki. Warunki terenowe powodują, że łatwo nie będzie. Wszystko też jednak zależy od pogody, o ile jest ładna - nie pada - to można fajnie przemieszczać się po terenie. Ale gdy jest woda, to, powiem szczerze, wszystko zamienia się w teren „wciągający”.

Uczestnicy mają do wyboru jedną z tras o różnych długościach: trasy piesze (10, 25, 50 i 100 km), trasy rowerowe (50, 100 i 200 km) i trasa mieszana (50km pieszo i 100 rowerem). Na trasie TP100 można się spodziewać kilku kilometrów przewyższeń. Trasy optymalne zostały tak wyznaczone aby mieścić się w zakładanych granicach kilometrażowych. Na trasach dłuższych niż 10 kilometrów będzie używany elektroniczny system potwierdzania obecności na punktach kontrolnych.

Każdy uczestnik, na kilka minut przed startem otrzyma kolorową mapę. W zależności od trasy będą to mapy w skali od 1:10000 do 1:1000000. Karol Kalsztein: - Są to podkłady geodezyjne, mapy z przed 30-40 lat, z tym, że my je unowocześniamy na bieżąco. W części są aktualne nawet do stanu sprzed tygodnia.

Start najdłuższej trasy pieszej oraz trasy mieszanej nastąpi o godzinie 21:00 w piątek. Pozostałe trasy wystartują rano w sobotę. Uroczyste zakończenie rajdu planowane jest na godzinę 22:00 w sobotę. Nastąpi wtedy dekoracja zwycięzców, losowanie nagród oraz rozdanie dyplomów dla najlepszych uczestników PMnO w poprzednim sezonie.

Uczestnicy, którzy ukończą jedną z tras: TP100, TR200 lub TM150 w regulaminowym czasie i z kompletem punktów zostaną uhonorowani przyznaniem tytułu Harpagana oraz otrzymają pamiątkowy certyfikat oraz medal. Wszyscy pozostali zawodnicy otrzymają dyplom uczestnictwa. Uczestnicy, którzy pozostaną dłużej w bazie rajdu, będą mogli wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, w tym zegarków treningowych, urządzeń GPS i drobnych upominków.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na imprezę i sięgnięcie po tytuł Harpagana. Przyłączamy się do zaproszenia. Także czynnie. Do zobaczenia w piątek!

Strona rajdu:

http://www.harpagan.pl/

 

SS

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce