Harpagańska Dycha: Sosnowiec wreszcie biega! I obiecuje szybką trasę

 

Harpagańska Dycha: Sosnowiec wreszcie biega! I obiecuje szybką trasę


Opublikowane w pon., 10/03/2014 - 15:45

Tego jeszcze nie było! Już 30 marca mieszkańcy Zagłębia i nie tylko oni będą mieli okazję pościgać się w Sosnowcu, jak dotąd jednym z ciemniejszych punktów na biegowej mapie Polski. Organizatorzy Harpagańskiej Dychy obiecują równą i szybką trasę. Akcja promocyjna zatacza coraz szersze kręgi, listy startowe sukcesywnie się zapełniają – to może być całkiem udany debiut!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec. Zapytaliśmy jego członków, skąd pomysł na nowy bieg.

– Obserwując stale rosnącą liczbę osób uprawiających bieganie w Sosnowcu oraz fakt, że w mieście nie zorganizowano jeszcze biegu ulicznego, stowarzyszenie wyszło z inicjatywą zorganizowania biegu na dystansie 10 km. Pomysł ten spotkał się z akceptacją lokalnej władzy. Nazwa biegu wzięła się z burzy mózgów podczas zebrania organizacyjnego. Harpagan odnosi się do osoby, która nie da sobie „w kaszę dmuchać”, która ma dużo energii, wytrwałości oraz siły. Właśnie do tych elementów odnosi się nazwa biegu, bo tacy właśnie są biegacze!

Biegacze pokonają asfaltową trasę o długości 10 km, którą wytyczono ulicami Sosnowca, począwszy od ul. Kresowej. Na najszybszych czekają puchary i nagrody pieniężne (open) oraz puchary i nagrody rzeczowe w dziesięciu kategoriach wiekowych - pięciu męskich i pięciu kobiecych. Uhonorowany zostanie także najstarszy uczestnik z Sosnowca. Wszyscy, którzy pokonają trasę w regulaminowym czasie 1:30 h otrzymają pamiątkowe medale.

Organizator przygotował także koszulki techniczne dla osób, które zapiszą się odpowiednio wcześnie. Można tego dokonać przez Internet do 28 marca, wyłączenie przez internet. Opłata wynosi 30 zł (10 zł więcej przy płatności w biurze zawodów). Limit uczestników organizator ustalił na 500 osób, udział zgłosiło już ponad 300 osób.

– Głównym elementem, który może przekonać biegaczy do wzięcia udziału w naszym biegu jest fakt, że trasa biegu jest pozbawiona trudności. Dla osób, które chcą poprawić swoją życiówkę jest to trasa idealna. Również 10 km to dystansem, który może pokonać każdy amator biegania, który systematycznie trenuje. Dodatkowym smaczkiem jest to, że jest to pierwsza edycja biegu – dodaje przedstawiciel Stowarzyszenia Harpagan. Zaprasza do biegania w Sosnowcu.

Strona organizatora:

www.harpagansosnowiec.pl

Regulamin: 

http://harpagansosnowiec.pl/media/pliki_do_pobrania/regulamin_harpaganska_dycha_last.pdf

Zapisy:

http://sts-timing.pl/harpaganskadycha/index.php

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce