Hipodromowy Cross Biegowy: Najszybszy nie równa się najlepszy

 

Hipodromowy Cross Biegowy: Najszybszy nie równa się najlepszy


Opublikowane w wt., 17/06/2014 - 14:50

Odkąd bieganie stało się modne, w samej Warszawie i okolicach co tydzień odbywa się przynajmniej kilka masowych biegów dla amatorów. Wszystkie one mają wspólną cechę - zwycięzcą jest ten zawodnik, który najszybciej przemieści się ze startu na metę.

Organizatorzy Hipodromowego Crossu Biegowego, Towarzystwo Narciarskie Biegówki Wesoła oraz Fundacja Ippon postanowili, że... nie będą się trzymali tej nudnej zasady zbyt rygorystycznie. Zawody, rozgrywane w nieco innej niż zwykle formule, odbędą się 22 czerwca na Hipodromie w Warszawie-Wesołej.

Truizmem jest stwierdzenie, że nadwaga nie ułatwia biegania. Kalkulatory biegowe wyliczają nawet precyzyjnie, że nadprogramowy kilogram biegacza oznacza stratę około 30 sekund na dystansie 10 km. Postanowiliśmy więc wyrównać szanse zawodników o różnej budowie ciała i oprócz zwykłej klasyfikacji (w której najszybszy = najlepszy) wprowadzić też klasyfikację specjalną "Przenieś swoje kilogramy".

Zwycięży w niej zawodniczka lub zawodnik, który uzyska najlepszy rezultat w stosunku do swojej masy ciała. Dlatego w niedzielę 22. czerwca w biurze zawodów na zawodników będą czekały nie tylko pakiety startowe, ale też waga. Ci, którzy zdecydują się na nią wejść, będą rywalizować i o tytuł najszybszego, i tego, który najsprawniej przenosi swoje kilogramy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że publiczne ważenie dla wielu osób może być krępujące, dlatego nikomu nie będziemy tego narzucać. Ważą się tylko ci, którym odpowiada taka forma zabawy.

W programie zawodów przewidziane są trzy biegi indywidualne. Dorośli będą się ścigać na 10 km i na 2,5 km po ciekawej, leśnej trasie ze znacznymi jak na Warszawę różnicami wysokości. Dla dzieci organizatorzy zaplanowali rywalizację na płaskim, półkilometrowym odcinku. W programie jest też rodzinna sztafeta, składająca się z dwóch odcinków dłuższych i trudniejszych oraz dwóch - bardzo łatwych. Wśród wszystkich zawodników, którzy dotrą do mety w limicie czasu, zostaną rozlosowane nagrody. Organizatorzy pomyśleli też o kibicach. Biegom będzie towarzyszył piknik, podczas którego będzie można m.in. obejrzeć pokazy judo, sprawdzić się na ergometrze wioślarskim czy skorzystać z porad dietetyka.

Pierwsza konkurencja Hipodromowego Crossu Biegowego, czyli bieg na 2,5 km, startuje 22. czerwca o godzinie 10.00. Biuro zawodów będzie czynne już od godziny 8.00. Więcej informacji, w tym szczegółowy program, regulamin i link do formularza zapisów można znaleźć na stronie biegu, http://crosswesola.blogspot.com oraz w zakładce Festiwalu Biegów: KLIKNIJ

Piotr Ceregra

Towarzystwo Narciarskie Biegówki Wesoła

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce