HMŚ Sopot 2014: Liczby pokazują rozmach imprezy

 

HMŚ Sopot 2014: Liczby pokazują rozmach imprezy


Opublikowane w wt., 26/11/2013 - 12:57

Sopot 2014. Halowe Mistrzostwa Świata w LekkoatletyceHalowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Sopot 2014 (7-9 marca) zapowiadają się na prawdziwe święto lekkiej atletyki. Liczby mówią same za siebie!

O medale i tytuły w Ergo Arenie będą walczyć reprezentanci 160 krajów świata. Do Polski przyjedzie 1500 lekkoatletów, trenerów i VIP-ów.

W programie zawodów znalazło się 26 konkurencji dla mężczyzn i kobiet. Każdego dnia rywalizacji z bliska będzie się przyglądać z trybun 8 000 widzów.

Sygnał telewizyjny z mistrzostw w liczbie ponad 1 800 godzin transmisji „na żywo” trafi do 87 krajów świata. Szacowana widownia mistrzostw to ponad 140 milionów widzów.

Przygotowania miasta do imprezy idą w najlepsze. Już w czwartek odbędzie się tu mistrzowska studniówka, w której weźmie udział m.in. dwukrotny medalista IO, trzykrotny medalista MŚ i były rekordzista świata Wilson Kipketer. Duńczyk wystartuje w biegu ulicznym na 3,5 km, wraz z amatorami biegania, w tym młodzieżą z sopockich i gdańskich szkół . Bieg wystartuje o godz. 12:30 z Placu Konstytucji 3 Maja.

Już teraz warto zarezerwować sobie miejsce w kalendarzu na przyjazd do Sopotu na największą imprezę lekkoatletyczną przyszłego roku. Bilety do nabycia w sieci Empik oraz w systemie ebilet.pl.

inf. pras / opr. GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce