HMŚ Sopot 2014: Z ziemi włoskiej do Polski raz jeszcze

 

HMŚ Sopot 2014: Z ziemi włoskiej do Polski raz jeszcze


Opublikowane w śr., 18/12/2013 - 10:13

Ergo Arena Przygotowania do Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce rozkręcają się na dobre. Tuż po Nowym Roku, a dokładniej od 7 stycznia do 16 lutego w Ergo Arenie,  miejscu rozgrywania zawodów montowana będzie bieżnia lekkoatletyczna. Generalnym sprawdzianem dla konstrukcji będą 58. Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się 22 i 23 lutego.

Gdy najlepsi zawodnicy świata wyjadą już z Sopotu z medalami na szyjach, Trójmiasto opuści następnie także bieżnia. Została ona bowiem zakupiona do spółki z Toruniem i na stałe zostanie zamontowane w budowanej tam właśnie hali. Miasto Kopernika w 2015 roku będzie gospodarzem kolejnych Halowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy Weteranów.

Montaż bieżni podzielony będzie na dwa etapy. Pierwszy ma potrwać do 20 stycznia. Wtedy to powstanie konstrukcja, która wyniesie bieżnię trzy metry powyżej parkietu, na którym swoje mecze rozgrywają na co dzień koszykarze Trefla Sopot i siatkarki Atomu Trefla. Następnie na tej konstrukcji zostanie położona bieżnia.

Nie będzie to jednak jeszcze bieżnia właściwa. Mistrzostwa Polski rozgrywane będą na bieżni krajowej, która podczas Mistrzostw Świata zostanie położona na obiekcie treningowym - AWFiS Gdańsk. Zawodnicy walczyć o medale będą na bieżni włoskiej. Do Trójmiasta przewieziona zostanie ona tirami.

Cała impreza ma kosztować około 20 milionów złotych. Całą imprezę wspiera PZLA oraz miasto Gdańsk a także marszałek województwa pomorskiego.

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce