HMŚ Sopot: Angelika Cichocka ze srebrem na 800m!

 

HMŚ Sopot: Angelika Cichocka ze srebrem na 800m!


Opublikowane w ndz., 09/03/2014 - 17:03

Po pasjonującym biegu i niesamowitym finiszu w Ergo Arenie Angelika Cichocka zdobyła srebrny medal odbywających się tam Halowych Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce w biegu na 800m. Bieg ukończyła z czasem 2:00.45. Wcześniej, w eliminacjach dystansu, ustanowiła najlepszy wynik na świecie na tym dystansie - 2.00.37.

– Przyznam, że trochę się pogubiłam na finiszu, bo dziewczyny poszły cala szerokością bieżni. Ale ostatnie metry były moje – skomentowała na gorąco w rozmowie z TVP 1. Przyznała, że popełniła błędy na dystansie, ale dzięki „mocnej psychice” i „wypracowanej przed mistrzostwami szybkości” dopięła celu. – Solidnie przygotowałam się do startu i są tego efekty – jestem prze szczęśliwa – podkreśliła.

Podziękowała teamowi Lewandowskich, z którym miała okazję przygotowywać się do mistrzostw. – Współpraca wyszła na plus, bo od Marcina mogę się wiele nauczyć. On biega wiele lat na wysokim poziomie – stwierdziła zawodniczka rodem z Kartuz.

Zapytana o swoją biegową przyszłość i dotychczasowe starty także na dystansie 1500m stwierdziła: – Teraz skupię się na 800m, muszę wykorzystać swoje możliwości do maksimum. Nie będę się szarpała na dystansach.

GR / źródło TVP 1

fot. maratonypolskie.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce