I Cracovia Półmaraton: Nowy bieg w Krakowie

 

I Cracovia Półmaraton: Nowy bieg w Krakowie


Opublikowane w czw., 27/02/2014 - 15:28

W październiku w Krakowie zorganizowany zostanie I Cracovia Półmaraton. Będzie to druga duża impreza organizowana pod szyldem „Cracovia Maratonu” oraz drugi, duży półmaraton rozgrywany w grodzie Kraka, obok wiosennego Półmaratonu Marzanny, organizowanego przez Klub Biegacza „Dystans”.

Cracovia Półmaraton odbędzie się 26 października. Ma być to impreza kończąca sezon.

– Uznaliśmy, że w ramach marki Cracovia Maraton warto stworzyć pełną paletę dla biegaczy. Od biegów na krótszych dystansach poprzez półmaraton aż do maratonu. Tak, żeby każdy mógł skorzystać z różnej oferty. Wiadomo, że są uczestnicy dla których półmaraton jest imprezą docelową, ale są i tacy, którzy przez krótszy dystans jak gdyby dojrzewają do maratonu. Teraz pod jedną marką spotkać się mogą ludzie o różnych możliwościach – powiedział nam Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizator imprezy.  

Najprawdopodobniej jutro (w piątek) dojdzie do spotkania, na którym ustalone zostaną ceny pakietów startowych. Wkrótce poznamy też regulamin imprezy. Wiadomo z kolei, że start i meta półmaratonu, podobnie jak w przypadku 13. Cracovia Maratonu, znajdować się będzie na Rynku Głównym.

– Część trasy półmaratonu na pewno będzie pokrywała się z maratonem, ale mamy też takie możliwości, żeby pokazać nowe miejsca w Krakowie. Mamy ciekawe tereny nad Wisłą, które są utwardzone. Możliwości są szerokie. Będziemy wkrótce o nich rozmawiać z odpowiednimi służbami i uzgadniać przebieg trasy – informuje Jerzy Sasorski.

O szczegółach nowych zawodów będziemy na bieżąco informowali na naszych stronach.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce