I Półmaraton Mustanga: Biegacze dla biegaczy

 

I Półmaraton Mustanga: Biegacze dla biegaczy


Opublikowane w pt., 28/02/2014 - 16:19

W małopolskich Dobczycach znajduje się częściowo odbudowany zamek królewski, piękne jezioro, skansen, ale też bardzo prężnie działający klub biegacza. Tworzy go grupa amatorów, która razem trenuje i organizuje wspólne wyjazdy na zawody biegowe. Często biegają w rejonie Poręby i postanowili region Pogórza Wielickiego pokazać innym biegaczom, dlatego organizują Półmaraton Mustanga, który odbędzie się 24 maja.

Kierowniczką trasy została Ewa Majer, specjalistka od górskich ultramaratonów, zwyciężczyni Maratonu Gór Stołowych z 2012 r. i najszybsza kobieta na trasie festiwalowego Biegu 7 Dolin z tego samego roku.

Trasa została wytyczona ścieżkami leśnymi. Rozpoczyna się w pobliżu ośrodka „Pod Kamiennikiem” i prowadzi przez Kamiennik, Suchą Polanę, następnie przez okolice schroniska Kudłacze i z powrotem w pobliże startu. Ostatni kilometr półmaratonu to już przyjemny, asfaltowy zbieg i lekki podbieg przed samą metą.

– Trasa nie jest wymagająca. Co prawda różnica wzniesień wynosi 900 metrów, są też trzy dłuższe podejścia, ale reszta jest już krótka. Podłoże jest ziemiste, raczej nie ma kamieni na trasie, a miejsce jest urokliwe. Najtrudniejszy moment biegu znajduje się na siódmym kilometrze. Tam na biegaczy czeka 300-metrowe, dosyć strome podejście – opisuje trasę Piotr Korbas, dyrektor biegu.

Na mecie na wszystkich zawodników będzie czekał posiłek i pamiątkowy medal. Zapisy już trwają. Wpisowe przed 15 marca wynosi 30 zł.

Strona zawodów:

http://polmaratonmustanga.dkb.org.pl/

Więcej szczegółów w naszym KALENDARZU.

IB

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce