I Ty możesz zostać mistrzem świata! Królowa sportu zaprasza do Torunia

 

I Ty możesz zostać mistrzem świata! Królowa sportu zaprasza do Torunia


Opublikowane w śr., 14/12/2022 - 00:00

Toruń lekką atletyką stoi! Kiedy? W ostatnim tygodniu marca 2023. To właśnie wtedy w mieście Mikołaja Kopernika mają się odbyć 9. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Ja już się zapisałem, kto dotrzyma mi towarzystwa?

Impreza odbędzie się w pięknej i nowoczesnej Hali Sportowej ARENA. Obiekt posiada 6-torową bieżnię o długości 200 m oraz 8 torów do biegów na 60 m i 60 m przez płotki. Na hali głównej do użytku mastersów oddane zostaną również 2 skocznie do skoku wzwyż i po jednej do skoku o tyczce, w dal i trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą.
W czasie kilku dni zmagań zostaną rozegrane także konkurencje non-stadia. Na stadionie oddalonym 500 m od hali odbędą się konkurencje rzutu dyskiem, oszczepem, młotem; tam też będzie usytułowany start i meta biegu na 10 km, chodu na 10 km i półmaratonu. W parku Rudelka zostanie z kolei zorganizowany bieg cross country na dystansie 6 km.

Miałem zaszczyt brać udział i reprezentować nasz kraj w podobnych mistrzostwach w 2019 r, które także odbyły się w Toruniu. Zawody przeznaczone są, jak to my mastersi nazywamy, dla „osób wcześniej urodzonych”, czyli tych powyżej 35. roku życia.
 Kategorie wiekowe są ustalone co pięć lat zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.
 Do zawodów można zgłaszać się za pomocą TEJ STRONY.
 

Termin zgłoszeń upływa 31 stycznia 2023 r.

Zmagania sportowe z orzełkiem na piersiach i ranga zawodów stwarza niepowtarzalną atmosferę. Ja zapisałem się w konkurencji: pentatlon i bieg na 200 m w swojej kategorii wiekowej M60. Przy bardzo wysokim poziomie, który reprezentują uczestnicy tych zmagań nie będzie łatwo zostać mistrzem, ale zapewniam, że walka będzie do ostatniego metra. A jeśli i Wy chcecie spróbować swoich sił i przeżyć przygodę życia, zapraszam do zapisów i… do wizyty w Toruniu. W końcu to nie tylko miasto Mikołaja Kopernika i pierników, ale także miasto, którego przepiękna gotycka starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Więcej informacji TUTAJ

 

Włodzimierz Foryś

Ambasador Festiwalu Biegowego

 

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce