Co w weekend? Piesze wycieczki z przewodnikiem

 

Co w weekend? Piesze wycieczki z przewodnikiem


Opublikowane w pt., 11/10/2013 - 14:48

Piesze wycieczki podczas ciepłego jesiennego dnia to czysta przyjemność

Różne programy treningowe dla początkujących radzą, żeby osoby, które mają za sobą wiele lat siedzącego trybu życia, a często także nadwagę; rozpoczęły swoją przygodę z bieganiem od maszerowania. W podwarszawskich lasach w każdy weekend odbywają się darmowe piesze wycieczki z przewodnikiem.

Uczestnicy pokrywają koszty komunikacji miejskiej, natomiast sam udział jest bezpłatny. Nie trzeba niczego rezerwować i do niczego się zobowiązywać z wyprzedzeniem. Wystarczy wybrać sobie trasę i pojawić się w miejscu zbiórki. Ten wybór może okazać się trudnym zadaniem. Wycieczki bywają krótkie lub dłuższe, a ich tempo zależy od konkretnego przewodnika.

Czasem trafia się na wydarzenie towarzyskie, a czasem wręcz na rywalizację sportową. Kwestią przypadku jest również grupa ludzi, którą się maszeruje. Jednak, jeśli już znajdzie się właściwą grupę, to takie wspólne maszerowanie ma wiele zalet. Przewodnik zna drogę, jest bezpieczniej, a przede wszystkim w dobrym towarzystwie szybko mijają kolejne kilometry. Pewnie dlatego popularność tych wędrówek rośnie i niektóre grupy bywają naprawdę liczne (ok. 30-osobowe).

Na najbliższy weekend odbędą się m.in.:

W sobotę: Trasa 20-kilometrowa: Janówek– Skierdy- Rajszew- Janówek. Zbiórka godz. 8.20 na Dworcu Gdańskim z biletami powrotnymi do Janówka. Odjazd o 8.39. Prowadzi Jerzy Gustowski.

Na wycieczkach tego przewodnika pojawiają się biegacze i zaprawieni w bojach piechurzy. Biorąc pod uwagę wszelkie przerwy i tempo najwolniejszych uczestników imprezy, trasa zostanie pokonana w 5-6 godzin.

W niedzielę odbędzie się „Spacer po Mazowieckim Parku Krajobrazowym”. Trasa 12km: Marysin Wawerski – Stara Miłosna – Międzylesie. Zbiórka godz. 9:20 na pętli autobusowej w Marysinie Prowadzi Henryk Ogonowski. Należy się spodziewać wolnego tempa i dosyć długich przerw.

Informacje i kalendarze wycieczek: www.pieszo.waw.pl

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce