II Baszta Półmaraton: Zgłoszenia do jutra, bieg w niedzielę

 

II Baszta Półmaraton: Zgłoszenia do jutra, bieg w niedzielę


Opublikowane w śr., 30/10/2013 - 14:42

Gdzie biegać w niedzielę długiego weekendu listopadowego? Polecamy wycieczkę do Krostoszowic, gdzie ok. 200 osób powalczy o mistrzostwo Powiatu Wodzisławskiego i Gminy Godów w półmaratonie. Czeka ciekawa trasa i oryginalne nagrody.   

Mistrzostwa rozegrane zostaną na 4 pętlach w crossowym terenie Krostoszowickich lasów (będzie można też pobiec mniejszą liczbę okrążeń). Trasa prowadzić będzie fragmentami rozgrywanego tu w lipcu Biegu Żubra, a więc w całości po miękkiej nawierzchni.

Jak wyjaśnia Ireneusz Stachowski z Klubu Sportowego Forma, współorganizatora imprezy, biegowa ścieżka będzie ciekawa i wymagająca. Ale nie na całej długości. – Już 150 m po starcie na biegaczy czeka ostry, ponad 30-procentowy podbieg. Dalsza część to już pofałdowane leśne dukty wiodące m.in. przez malowniczą krostoszowicką buczynę – opisuje nasz rozmówca.

II Baszta PółmaratonZapewnia, że dzięki atrakcyjnej infrastrukturze rekreacyjnej Gminy Godów, biegacze będą czuli się tu komfortowo.

– Przebieralnia, prysznicem, catering, biuro zawodów - wszystko to będzie w odległości ok. 50 m od startu. Nawet parking zlokalizowany jest tuż przy bazie zawodów – opisuje Ireneusz Stachowski. Podkreśla szerokie zaangażowanie Gminy Godów i samego wójta Mariusza Adamczyka w promocję sportu amatorskiego w regionie.

II Półmaraton Baszta wystartuje o godz. 10:00 z boiska Orlik Interu Krostoszowice.

Zapisy do biegu potrwają do czwartku 31 października. Wolnych jest jeszcze 50 z 200 numerów startowych. – W tej chwili mamy już ponad 220 zgłoszeń, ale nie wszyscy opłacili jeszcze wpisowe. Opłata startowa wynosi dziś 33 złote, jutro 36 zł. W dniu zawodów wpisowe będzie wyższe, bo 40 zł – wyjaśnia organizator.

Zachęcając do wspólnej zabawy dodaje, że wszyscy uczestnicy imprezy otrzymają wartościowe bony na sprzęt sportowy i atrakcyjne medale. – Krążki zostaną wykonane z gliny. Co jeszcze bardziej ciekawe, znajdą się na nich… podobizny członków naszego klubu. To taka nasza tradycja, tym razem będą to koledzy Janek i Jacek – zapowiada Ireneusz Stachowski.

Regulamin: KLIKNIJ

Rejestracja: KLIKNIJ

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce