II Bieg Flagi w Warszawie: "Jesteśmy alternatywą"

 

II Bieg Flagi w Warszawie: "Jesteśmy alternatywą"


Opublikowane w pon., 21/04/2014 - 10:12

W Dzień Flagi czyli 2 maja odbędzie II Bieg Flagi. Zdaniem organizatorów będzie to pierwszy, w pełni uliczny bieg rozegrany na warszawskim Żoliborzu od prawie 15 lat.

W pierwszej edycji biegu wzięło udział ok 500 osób. Teraz ten limit został zwiększony do 700 uczestników.

- Większa liczba osób spowodowała, że pewne odcinki nie pomieściły by już kilkuset zawodników. Był np. taki wąski odcinek, który prowadził nad fosą i on już był nieodpowiedni dla takiej liczby biegaczy - mówi Sylwester Karczewski, organizator biegu.

Tak jak w poprzednim roku start i meta biegu znajdować się na Cytadeli. Miejsce, które nie jest na co dzień dostępne dla mieszkańców ponieważ jest terenem wojskowym, zostanie otwarte dla Warszawian. Urządzony zostanie tam piknik rodzinny z prawdziwego zdarzenia, którego główną atrakcją będzie bieg. Oprócz tego będą inne atrakcje jak choćby pokaz żonglerki flagowej czy pokaz musztry.

Zawodnicy wybiegać będą z Cytadeli i ruszą kameralnymi uliczkami Żoliborza: Krajewskiego, gen. Zajączka do Śmiałej, dalej Mierosławskiego, Kaniowską do Krasińskiego i szerokim chodnikiem wzdłuż Wisłostrady aż dobiegną do Bramy Bielańskiej, gdzie czekać ich będzie lekki podbieg przy X Pawilonie Cytadeli. - Są to 3 rundy po 3300 metrów. Trasa jest zmierzona i czeka tylko na zawodników - opisuje Sylwester Karczewski.

Organizatory nie obawiają się, że ich impreza może spowodować utrudnienia w ruchu. - Cały czas będziemy trzymali się blisko Cytadeli, będziemy wręcz do niej przytuleni. Nie wchodzimy na duże drogi, zawodnicy biec będą osiedlowymi uliczkami. Chociaż może kiedyś zablokujemy plac Wilsona na 2 godziny i wtedy jakieś gromy się posypią  - dodaje z uśmiechem organizator imprezy. 

Długi weekend majowy w Warszawie zapowiada się niezwykle ciekawie. W Dzień Flagi czyli 2 maja Bieg Flagi, a już dzień później 3 maja wystartuje Bieg Konstytucji.

- Biegacze mają wybór, ale pewne biegi są bezkonkurencyjne. Patrzymy trzeźwo na to, co się dzieje w świecie biegowym. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie możemy konkurować z Biegiem Konstytucji. Triada Biegowa niesamowicie się rozwinęła. Każda z tych imprez jest ogromnym przedsięwzięciem. My jesteśmy alternatywą  - mówi organizator Biegu Flagi.

Cytadela otwarta zostanie o godzinie 12:00. Wejście Brama Główną od ul. Dymińskiej. Start biegu nastąpi o godzinie 14:45. Poprzedzi go bieg dzieci na dystansie 100m. Po biegaczach na trasę ruszą miłosnicy nordic walking, którzy będą mieli do pokonania jedno okrążenie (3300m).    

Organizator
Regulamin
Zapisy

Opłata startowa:
- 30 zł wniesiona przelewem nie później niż siedem dni roboczych przed terminem biegu
40 zł w dniu biegu

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce