II Bieg Wolności Rząśnia 2023

 

II Bieg Wolności Rząśnia 2023


Opublikowane w wt., 06/06/2023 - 17:02

4 czerwca 2023 r, na kompleksie sportowo – rekreacyjnym w Rząśni odbył się „II Bieg Wolności Rząśnia 2023”.
Niedzielna impreza miała między innymi upamiętnić rocznicę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, ale była również okazją do wspólnego, rodzinnego spotkania i zabawy. Wydarzenie miało charakter wspólnotowy, przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku i kondycji.
A działo się bardzo wiele.  Można było skorzystać z darmowych dmuchańców, strefy animacji dla najmłodszych z mega atrakcją: pistoletem z chłodną pianą. Nie zabrakło stoiska Stowarzyszenia „Rząśnia Moto Team”, pokazów tanecznych, pokazów szkoły sztuk walki MMA.

Najmłodsze dzieci pobiegły w „Biegu kolorów”. Potem przyszła kolej na trochę starsze dzieci i młodzież.
I potem bieg główny. Miało być 8 km, ale chyba trzeba byłoby jeszcze jedno okrążenie na stadionie dołożyć, bo nikt ze znajomych nie miał równych 8 na swoich zegarkach.
Mimo że wystartowaliśmy o 17tej, to temperatura 20 stopni dawała się we znaki. Cały czas ten gorący asfalt, duchota wśród pól, słońce, brak wiatru. Udało się złapać trochę cienia na kilku odcinkach wiodących przez las. Przez las, ale asfalt!
Brawo dla organizatorów za wodę. Na niecałe 8 km było trzy punkty z wodą plus 2 kurtyny wodne jeśli dobrze pamiętam. Naprawdę szacun. W tych warunkach nie można było inaczej. Bezpieczeństwo i zdrowie zawodników jest najważniejsze.
Każdy zawodnik (oprócz pakietu startowego) otrzymał medal za udział, dodatkowo w poszczególnych kategoriach wiekowych bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe wręczali: Pan Wójt Tomasz Stolarczyk, Poseł na Sejm VIII kadencji Krzysztof Ciebiada i Sekretarz Gminy Aldona Nagodzińska – Sadek. 

Zgodnie z regulaminem biegu, specjalne nagrody otrzymali najszybsi na mecie mieszkańcy Rząśni . Dobrze pobiegali i telewizory dostali! Co wy na to? No i na koniec odbyło się losowanie hulajnogi elektrycznej. I to wszystko w bezpłatnym biegu. Jak wam się podoba?
Mi tam się podobało. Prawda w losowaniu farta nie miałem. I na podium się nie załapałem. Ale w nowym dla siebie miejscu pobiegałem, płuca przewentylowałem, znajome osoby spotkałem. Po biegu smaczna zupka i pyszne rogale. Czego chcieć więcej.
No jedynie co to może te kategorie wiekowe nie aż tak rozszerzone. Bo były nie co 10, a co 15 lat. Wtedy moje 10 miejsce na 123 zawodników może i dałoby szansę na kategorię.
No zobaczymy co będzie za rok. Organizator obiecuje, bieg coraz bardziej popularny, a nagrody jeszcze bardziej atrakcyjne.

Viktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegowego
fot. archiwum ambasadora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce