II Kleszczewska Szybka Piątka pod naszym patronatem. Już można się zapisywać

 

II Kleszczewska Szybka Piątka pod naszym patronatem. Już można się zapisywać


Opublikowane w pon., 04/08/2014 - 09:55

W sobotę 20 września czeka szybka, atestowana trasa, biegi dzieci i towarzyszący marz nordic walking. Zapraszają Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kleszczewie, Sekcja Lekkoatletyczna UKS Pionier oraz nasz redakcyjny kolega Grzegorz Urbańczyk i jego stowarzyszenie For Run. FestiwalBiegów.pl objął patronat medialny nad imprezą. 

Tak jak w ubiegłym roku 5-kilometrowa trasa biegu głównego poprowadzi biegaczy do Lipowca, gdzie nastąpi nawrót. Start i meta zawodów usytuowana będzie w okolicy kompleksu boisk sportowych Orlik w Kleszczewie. Trasa posiada atest PZLA, a jej płaski profil sprzyja biciu rekordów życiowych.

Bieg (w formule 16+) zgromadzi maksymalnie 300 zawodników i wystartuje dokładnie w południe. Limit czasu na pokonanie trasy to 60 minut.

O godz. 11:00 organizatorzy zapraszają na rekreacyjny marsz nordic walking (od 18 lat, nie będzie prowadzony pomiar czasu). Miłośnicy spacerów z kijkami pokonają 5 km po urokliwych alejkach zabytkowego parku w Kleszczewie (ul. Parkowa/Sredzka) a także chodnikiem i drogą polną. 

Biegi Dzieci również odbędą się w kleszczewskim parku. Zaplanowane dystanse to 200, 300, 500, 1000 i 2000 m. Pierwszy wystrzał startera padnie o godz. 9:00, kolejne starty w poszczególnych kategoriach wiekowych odbywać się będą co 5-10 minut. 

Zapisu do wybranej konkurencji można dokonać poprzez formularz elektroniczny. Do 16 września obowiązują  promocyjne opłaty startowe – 30 zł w biegu głównym, 10 zł w marszu nordic walking i 5 zł w biegach dzieci (z opłaty zwolnione są dzieci z najkrótszego dystansu kategorii).

– Druga edycja naszego biegu będzie jeszcze lepsza i jeszcze ciekawsza. Serdecznie zapraszam 20 września do Kleszczewa – zachęca Grzegorz Urbańczyk.

Regulaminy:

Bieg główny
Biegi dzieci
Marsz nordic walking

Zapisy: 

Bieg główny
Biegi dzieci
Marsz nordic walking

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce