II Półmaraton Jaworze w Ptaszkowej już 22 maja

 

II Półmaraton Jaworze w Ptaszkowej już 22 maja


Opublikowane w czw., 12/05/2022 - 09:42
II Półmaraton Jaworze w Ptaszkowej już 22 maja

Trwają zapisy na zaplanowany 22 maja II Półmaraton Jaworze. Trasa, podobnie jak i w pierwszej edycji, będzie wytyczona w rejonie Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Imprezę organizuje Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie, którego szefową jest Elwira Myśliwy, organizatorka również Maratonu Beskidu Niskiego.

 
- Biegacze pobiegną malowniczym szlakiem w paśmie Gór Grybowskich na Jaworze (882 m n.p.m.). Trasa półmaratonu to drogi leśne z licznymi podbiegami i zbiegami, czyli dość górzysta wraz z odcinkiem asfaltowym o długości około 1,5 km. Start oraz meta zlokalizowana będzie na rolkostradzie naszego Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Biegi dla dzieci i młodzieży są bez opłat – informuje Elwira Myśliwy.
 
- Ze względu na duży stopień trudności na trasie będą przygotowane punkty odżywcze. Dodatkowo na całym odcinku biegu, osoby z obsługi będą przemieszczać się na rowerach.Celem naszej imprezy będzie propagowanie aktywności fizycznej, kulturalnej i społecznej oraz promocja Gminy Grybów poprzez ukazanie jej walorów turystyczno-wypoczynkowych - dodaje dyrektorka CSZ.
 
II Półmaraton Jaworze w Ptaszkowej już 22 maja
 
W ramach imprezy zostanie rozegrany również marsz nordic walking na dystansie pięciu kilometrów oraz biegi dla dzieci od 40 metrów do 1000 metrów. Start i meta będzie zlokalizowana w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.
 
W pierwszej edycji rok temu zwyciężył Wojciech Tarasek ze Starej Wsi, a wśród pań najszybsza była Marcelina Gaborek z Kamionki Wielkiej. Już w tej chwili na liście startowej znajduję się około 100 osób. Większość z terenu Małopolski i Podkarpacia, Bardzo duża osób jest z terenu powiatu gorlickiego i nowosądeckiego.
 
- Będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych. W biegach dla dzieci i młodzieży będzie klasyfikacja generalna dziewczynek i chłopców, a w nordic walking klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet.
 
Dla najlepszych przewidujemy nagrody finansowe i rzeczowe, a wszyscy kończący bieg otrzymają pamiątkową koszulkę, okolicznościowy medal oraz inne upominki otrzymane od sponsorów i partnerów. Serdecznie zapraszam do udziału w naszej imprezie całe rodziny - dodaje Elwira Myśliwy. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce