II Zimowy Bieg Beskidnika w Foluszu ze śniegiem oraz wspaniałą organizacją i atmosferą

 

II Zimowy Bieg Beskidnika w Foluszu ze śniegiem oraz wspaniałą organizacją i atmosferą


Opublikowane w śr., 15/03/2023 - 16:46

Wymarzone warunki atmosferyczne z przewagą pięknej zimy i oznakami wiosny, piękna trasa, przyjazna atmosfera, atrakcyjne pakiety i super organizacja, to wszystko sprawiło, że II Zimowy Bieg Beskidnika był bardzo udaną imprezą biegową. Na malownicze ścieżki Magurskiego Parku Narodowego okryte jeszcze śniegiem w niedzielę 12 marca wybiegło prawie 250 zawodników. Wielu z nich zawitało do Folusza już po raz kolejny, a po raz drugi na wersję zimową. W II Zimowym Biegu Beskidnika wzięły udział osoby z różnych rejonów Polski, cieszymy się, że powiat jasielski staje się dla nich atrakcyjnym rejonem do uprawiania tego sportu, a na liście startowej pojawiło się również masę biegaczy z powiatu gorlickiego. Z naszą kamerą towarzyszyliśmy biegaczom zarówno na starcie, jak i na mecie oraz podczas uroczystej dekoracji. Zawodnicy do wyboru mieli dwie trasy o długości około 6 km i 21 km, które przebiegały głównie szlakami Magurskiego Parku Narodowego. Start i meta zawodów znajdowała się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu. Nagrody laureatom  wręczali: Adam Pawluś, starosta Jasielski, Alicja Zając, senator RP, Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Norbert Kieć, dyrektor Magurskiego Parku Narodowego oraz Marcin Bolek, wójt Gminy Dębowiec.

- Mamy wspaniałą atmosferę i dziękuje wszystkim za przybycie. Cieszę się, że tutaj możemy spędzać czas razem i możemy poprawiać kondycję fizyczną w miłej atmosferze, a przy okazji podziwiać piękne krajobrazy Beskidu Niskiego - powiedział nam Adam Pawluś, starosta jasielski.

Wielkie słowa uznania należą się pani Justynie Maniak i Grażynie Leńczuk organizatorkom imprezy oraz całej ekipie, która od wielu miesięcy robiła wszystko, aby ta impreza wypadała jak najlepiej i nie zabrakło śniegu. Wypadła ona znakomicie z super pakietami startowymi, pięknymi zimowymi medalami oraz pyszną jak zawsze grochówką, a w biegu na 6 km i to z sukcesem pobiegła Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle i organizatorka biegu.

 - Trasa przepiękna, pogoda nam dopisała. Nie jest trudno pokonać nawet te sześć kiloimetrów. Było super, polecam każdemu. Nie dziwię się, dlaczego tylu biegaczy wraca do nas co roku i na wszystkie edycje - mówi Grażyna Leńczuk, dyrektor MDK w Jaśle, uczestniczka i organizatorka biegu.

W biegu głównym na dystansie 21 kilometrów zwyciężył Stanisław Tomasik z Szymbarku reprezentujący Gorlicką Grupę Biegową, a wśród pań Anna Skóra w MUKS Podkarpacie Jedlicze. Wyniki open, dystans 21 km: kobiety: I miejsce – Anna Skóra, Jedlicze, MUKS Podkarpacie Jedlicze, II miejsce – Eliza Jusyp, Przemyśl, III miejsce – Agnieszka Matysiak, Tarnobrzeg, Kopalnia Mocy Tarnobrzeg, mężczyźni: I miejsce – Stanisław Tomasik, Szymbark, Gorlicka Grupa Biegowa, II miejsce – Dominik Kijowski, Milcza, KB Krościenko Wyżne i III miejsce – Tomasz Leśniak, Jasło, Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów

- Było wszystko, błoto, śnieg i nawet lodu się znalazło. Miałem trochę przerwy, ale powróciłem do biegania. Jestem totalnie zaskoczony wynikiem. Wspaniała atmosfera. Wszystko dopisało. Na mecie czekała żona z dzidziusiem, tak że to dodawało mi dodatkowej mocy - mówi Stanisław Tomasik z Szymbarku z Gorlickiej Grupy Biegowej.

W biegu na 6 km zwyciężyło rodzeństwo  Monika Ogórek i Rafał Ogórek z MKL Brygada Beskidów z Nowego Sącza. Wyniki open, dystans 6 km: kobiety: I miejsce – Monika Ogórek, Nowy Sącz, MKL Brygada Beskidów, II miejsce – Kamila Zatorska, Kraków, III miejsce – Gabriela Ryba, Brzesko, BKB Czarna Perła, mężczyźni: I miejsce – Rafał Ogórek, Nowy Sącz, MKL Brygada Beskidów, II miejsce – Zbigniew Prucnal, Jasło, III miejsce – Tomasz Wojtowicz, Widacz, Klub Biegacza Athletic Zręcin.

- Biegło się bardzo fajnie. Były super warunki, myślałam, że będzie gorzej, ale tylko na zbiegach było trochę ślisko. Biegałam już tutaj, tak, że znała trasę - powiedziała nam Monika Ogórek z MKL Brygada Beskidów.

- Biegło mi się o wiele lepiej niż w edycji jesiennej, jest zwycięstwo i to rodzinne i to cieszy podwójnie - mówi Rafał Ogórek z MKL Brygada Beskidów.

Organizatorem II Zimowego Biegu Beskidnika był  Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawował starosta jasielski, Adam Pawluś.

 

Wyniki:
https://results.timekeeper.pl/ii-zimowy-bieg-beskidnika

Zdjęcia i więcej informacji:
https://www.facebook.com/BiegBeskidnika

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Fot: Marek Podraza

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce