III Biecki Bieg Szlakiem Królowej Jadwigi już czwartego września

 

III Biecki Bieg Szlakiem Królowej Jadwigi już czwartego września


Opublikowane w czw., 11/08/2022 - 00:48

III Biecki Bieg Szlakiem Królowej Jadwigi już czwartego września

Już po raz trzeci do Królewskiego Biecza zawita Biecki Bieg Szlakiem Królowej Jadwigi. W tym roku odbędzie się on tuż po wakacjach w pierwszą niedzielę września.

- Jego celem jest promocja Ziemi Bieckiej oraz postaci Królowej Jadwigi, a także promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, kulturalnej i społecznej – informuje Bogusława Duda, inicjatorka biegu i prezes Towarzystwa Przyjaciół Biecza i Ziemi Bieckiej.

Bieg organizuje wyżej wymienione Towarzystwo Przyjaciół Biecza i Ziemi Bieckiej oraz Stowarzyszenie Maraton Gorlice.

- W tym roku zawodnicy pobiegną w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, wprowadziliśmy limit czasowy 100 minut. Podobnie jak w latach poprzednich będą darmowe biegi dla dzieci o nazwie Bieg o Złotą Lilię Królowej – dodaje pani Bogusława Duda.

Start biegu głównego odbędzie się na rynku w Bieczu o godzinie 16, a meta zlokalizowana będzie na bieckim deptaku nad rzeką Ropą.

III Biecki Bieg Szlakiem Królowej Jadwigi już czwartego września

- Biegi dla dzieci rozpoczną się od godziny 14:30, rozpoczynając od najmłodszej grupy wiekowej – dodaje Adam Rachwał, prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice.

Zgłoszenia do zawodów prowadzone są na stronie www.zapisyonline.pl. Biuro zawodów w dniu imprezy czynne będzie od godziny 13:30 do 15:30 i zlokalizowane będzie na deptaku nad rzeką Ropa.

- Do końca lipca obowiązuje jeszcze niższa opłata startowa w wysokości 50 zł. Po 30 sierpnia nie będzie możliwości uiszczenia opłaty startowej przelewem bankowym. Po tym czasie dokonanie wpłaty będzie możliwe tylko w dniu zawodów. Zastrzegamy sobie możliwość zamknięcia listy startowej po osiągnięciu limitu zgłoszeń tj.100 uczestników Biegu Głównego i 150 Biegu dla dzieci – wyjaśnia Adam Rachwał.

W biegu głównym będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn (miejsca od I do III) oraz klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

III Biecki Bieg Szlakiem Królowej Jadwigi już czwartego września

- W biegu o Złotą Lilię Królowej Andegaweńskiej będą prowadzone biegi osobno dla dziewcząt i chłopców na dystansach: 100 metrów, 150 metrów, 300 metrów i 600 metrów.

Najlepsi na poszczególnych dystansach otrzymają nagrody rzeczowe za miejsca od pierwszego do trzeciego. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal oraz drobny upominek. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej imprezie – dodają na koniec organizatorzy biegu.

- To będzie mój trzeci start w tym biegu. Towarzyszyć nam będzie bardzo fajna i urokliwa trasa chociaż trochę męcząca, ale nawiązująca do miejsc w których przebywała Królowa Jadwiga podczas pobytu w Bieczu. Na ten bieg przyjeżdżają całe rodziny.

Dla najmłodszych organizatorzy zawsze przygotowują dużo atrakcji i fajną trasę po uroczym deptaku w pobliżu rzeki Ropa – zachęca Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce