III Cross Rydułtowski: Od przedszkolaka do emeryta

 

III Cross Rydułtowski: Od przedszkolaka do emeryta


Opublikowane w pt., 11/04/2014 - 13:09

W sobotę 12 kwietnia w Rydułtowach wystartuje trzecia już edycja Crossu Rydułtowskiego. Do udziału zaproszeni są wszyscy, począwszy od przedszkolaków, na emerytach skończywszy.

Organizator UKS „Piątka Plus” przygotował szeroki wybór dystansów i kategorii wiekowych. Dzieci zmierzą się z 600 m, 1000 m lub 2000m, w zależności od wieku i płci. W biegu głównym, w którym wystartować można po ukończeniu 16 roku życia, panowie będą mieli do pokonania 8 km, panie połowę mniej.

– Trasa nie należy do najłatwiejszych– mówi Sławomir Szurek, jeden z organizatorów biegu.– Mężczyzn czekają cztery pętle po 2 km, kobiety pobiegną dwa kółka. Na początku każdego jest naprawdę mocny podbieg, tak 50-60 metrów. Wielu zawodników tutaj podchodzi. Cała trasa jest pofalowana. Mamy las, później wybiega się na łąkę, biegnie wokół jeziorka. Trasa jest bardzo ładna. W całości jest też dobrze zabezpieczona i oznaczona - mamy dużo wolontariuszy z naszego gimnazjum.

Panowie zostaną sklasyfikowani w pięciu kategoriach, panie w czterech. Kategorie dzieci wyznaczono do dwa lata według roczników urodzenia. Nagrody pieniężne przewidziano dla zwycięzców klasyfikacji open, w kategoriach za to trofea sportowe a dla wszystkich medale.

Organizatorzy spodziewają się stu osób.– Jesteśmy przygotowani na 100 osób, ale przy 150 też sobie poradzimy. Trasę mamy zabezpieczoną– mówi Szurek. Dodaje też, że zawody przyciągają zwłaszcza dzieci, których w ubiegłym roku była ponad setka. Po biegu odbędzie się losowanie nagród.– Były lata, że udawało się znaleźć tylu sponsorów i upominków, że każdy zawodnik coś wylosował.

– Pogoda nie zapowiada się zbyt dobra, ale też nigdy nie mieliśmy takiej bardzo kiepskiej. Kolega ma szczęście do pogody– śmieje się Sławomir Szurek i serdecznie zaprasza do udziału w Crossie Rydułtowskim oraz innych imprezach przez siebie organizowanych. Zapisu można dokonać w biurze zawodów w dniu startu. Opłata to 30 zł dla seniorów, 20 zł dla młodzieży 17-19 lat, dzieci natomiast nie muszą płacić.

Regulamin:

http://www.maratonypolskie.pl/dokument/2014/22257_114_regulamin2.doc

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce