W Szamotułach rywalizować będą biegacze i… kibice

 

W Szamotułach rywalizować będą biegacze i… kibice


Opublikowane w pt., 18/10/2013 - 12:57

W niedzielę 20 października o godzinie 11 w Szamotułach odbędzie się III Samsung Półmaraton. W biegu weźmie udział 1200 półmaratończyków. Oprócz tego rywalizacja toczyć będzie się wśród miłośników nordic walking i handbike. Łącznie w imprezie wystartować może nawet 2000 osób. Specjalny konkurs przewidziano dla kibiców, którzy mają toczyć pojedynek na doping. Niestety zapisy do biegu głównego nie są już prowadzone.

Start biegu znajdować będzie się na rynku przy ulicy Szkolnej. Zawodnicy pobiegną ulicami: Wroniecką, Szczuczyńską, Wiśniową, Zieloną, Leśną, Długą, Powstańców Wielkopolski, drogą na Wronki do miejscowości Gaj Mały. Następnie dotrą do Pęckowa oraz Dobrogostowa i drogą wojewódzką nr 185 wrócą do  Szamotuł. Finisz znajdować się będzie na ul. Szczuczyńskiej tuż przy Muzeum-Zamek Górków.

Na trasie przygotowane będą trzy punkty z wodą i napojami izotonicznymi. Biuro Zawodów zlokalizowane  zostanie w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Szczuczyńskiej 3. Miejsca parkingowe znajdować się będą przy biurze zawodów. Pakiety startowe wydawane są już od soboty 19 października w godzinach od 16  do 20.

- To jest bardzo dobra trasa do „życiówek”. Biegacze często po Maratonie Poznańskim przyjeżdżają tu, żeby rywalizować, bo trasa służy wynikom. Na mapkach co prawda trasa wydaje się groźna, jednak jest to tylko 70 metrów różnicy, więc to nie jest dużo – mówi Joanna Lesicka organizator biegu.   

Oprócz półmaratonu w niedzielę rozegrany zostanie bieg rodzinny na dystansie 750 metrów oraz marsz kijkarzy na dystansie 5 km. Tylko w tych dwóch imprezach można wziąć jeszcze udział. Zapisy prowadzone są do niedzieli na stronie organizatora. Ciekawostką jest to, że przewidziane są także nagrody dla kibiców, którzy zgłoszą się mailowo do konkursu na najlepszy doping.

- Chcemy zachęcić do przyjazdu nie tylko biegaczy, bo my na terenie powiatu nie mamy ich aż tylu. Zapraszamy mieszkańców, żeby przyszli i kibicowali. Dla nich organizujemy też bieg rodzinny oraz marsz nordic walking. Chcemy zrobić święto dla wszystkich mieszkańców – dodaje Joanna Lesicka.   

Przed biegiem od godziny 8-10:45 zrobić będzie można bezpłatne badania diagnostyczne. Nagrodami w biegu są telewizory, tablety, aparaty, telefony ufundowane przez sponsora tytularnego półmaratonu. Uczestnicy otrzymają także pamiątkowe medale. 

Strona organizatora: www.samsunghalfmarathon.com

Regulamin: http://www.samsunghalfmarathon.com/files/III_samsung_polmaraton_regulami...

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce