III Zimowy Bieg Beskidnika już 10 marca

 

III Zimowy Bieg Beskidnika już 10 marca


Opublikowane w wt., 06/02/2024 - 16:29

Grono miłośników zimowych biegów górskich powiększa się z roku na rok. Zwiększa się też ilość biegów organizowanych zimową porą. Do zimowego kalendarza biegowego możemy już śmiało dodać III Zimowy Bieg Beskidnika, który odbędzie się już niedługo, bo 10 marca 2024. Na tę informację miłośnicy zimowych biegów górskich czekali od dłuższego czasu.

 

-  Przygotowania do III Zimowego Biegu Beskidnika trwały już od dłuższego czasu. Pierwszą jego odsłoną była nasza integracja 27 stycznia w Ożennej. Dopisała nam cudowna zimowa aura, a na integrację zawitało sporo naszych Beskidników, którzy biegają u nas i w jesieni i w zimie. Kolejnym punktem był konkurs. Do wygrania był darmowy pakiet na dowolny dystans III Zimowego Biegu Beskidnika, aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło pod postem umieścić swoje zdjęcie z zimowego treningu, a zdjęcie, które otrzymało najwięcej reakcji, wygrało. Tak, że pierwszym naszym uczestnikiem zimowej odsłony Beskidnika okazał się zwycięzca konkursu Kuba Gliński, a zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Czwartego lutego ruszyliśmy oficjalnie z zapisami i nasze listy szybko się zapełniają. Serdecznie zapraszam do udziału – informuje nas Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

- Trasy  w tym roku się nie zmieniają. Będzie można pobiec na sześć kilometrów, czyli w Beskidniczku i się lekko zmęczyć, albo spróbować sił na 21 kilometrów, czyli na Beskidniku. Czy będzie śnieg?  Pewno tak, bo co roku nam towarzyszy podczas biegania. Pamiętajcie, że pełna rejestracja to także opłacenie swojego startu-informuje Justyna Maniak z MDK Jasło, koordynatorka biegu.

Organizatorem zawodów jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, współorganizatorem Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILARIS. Honorowy patronat będzie sprawował Starosta Jasielski. Partnerami biegu są Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów, Gmina Dębowiec  oraz Magurski Park Narodowy. Na liście startowej już pojawiły się pierwsze nazwiska i lista szybko się zapełnia. Start obu dystansów odbędzie się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP.

- Celem imprezy jest nie tylko popularyzacja zimowych biegów górskich, ale także promocja powiatu jasielskiego, Magurskiego Parku Narodowego i naszego pięknego Beskidu Niskiego. Limit osób na dystansie 6 km wynosi 100 osób, a na dystansie 21 km – 200 osób-dodaje Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. 

- Miałem okazję wystartować w tym wyjątkowym biegu w edycji jesiennej w poprzednich latach w większości edycji oraz o obu edycjach zimowych. Polecam go tym którzy lubią wspaniałe górskie widoki, super organizację, bogate pakiety startowe i wspólną integrację przy ognisku. Oczywiście dla najlepszych jest masę nagród. Wersja zimowa zapowiada się znów bardzo atrakcyjnie, wiadomo, że śniegu w marcu w tej części Beskidu Niskiego raczej nie zabraknie – zachęca Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Zapisy i szczegóły:

https://zapisy.raatiming.pl/rejestracja-biegbeskidnika/?fbclid=IwAR2tS17MWprGNroZcbUtjJJaywQfzJBQNk005DWfNPrLue2uzfEdUq8Vxxo

www.biegbeskidnika.powiat.jaslo.pl

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

fot. archiwum ambasadora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce