Iłża biegała w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

 

Iłża biegała w szczytnym celu [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 27/09/2013 - 13:04

W niedzielę 15 września Stowarzyszenie im. O. Pio w Radomiu zorganizowało wraz z partnerami imprezę pod nazwą I Iłżecki Półmaraton Charytatywny i Piknik Rodzinny „Razem budujemy hospicjum”. Debiut wypadł okazale.

Impreza wzbudziła spore zainteresowanie tak wśród biegaczy z Iłży i okolicznych miejscowości, jak i mieszkańców regionu, licznie wspierających zawodników w trakcie rywalizacji i chętnie bawiących się podczas pikniku. Pogoda co prawda nie rozpieszczała, ale panująca w czasie imprezy atmosfera była wyśmienita.

Dlatego można mieć nadzieję, że Iłżecki Półmaraton zapisze się na stałe w kalendarzu imprez sportowych na Mazowszu, a jednocześnie będzie wydarzeniem, które znacząco przyczyni wsparcia budowy centrum opiekuńczo-hospicyjno-rehabilitacyjnego Dom Życia św. Alojzego Orione w Alojzowie k/ Iłży. Bo właśnie to, oprócz promocji zdrowego stylu życia i wypoczynku poprzez sport i zabawę wśród mieszkańców tych urokliwych okolic, było ideą iłżeckiej imprezy.

W ramach imprezy odbyły się m.in. bieg na dystansie półmaratonu (107 uczestników), charytatywna „dycha” (35 osób) oraz bieg palacza na 3 km. Trasy biegów poprowadzono przez kilka miejscowości, co jeszcze bardzie urozmaiciło biegowy weekend w Iłży. Profesjonalny pomiar czasu zapewniła firma Ultimasport, a organizatorzy zatroszczyli się o cenne nagrody. Wszyscy biegacze otrzymali ponadto pamiątkowe medale i koszulki.

Swoje biegi w Iłzy miały też dzieci. Mali biegacze, dopingowani przez rodziców i dziadków, dawali z siebie wszystko.

Część artystyczną imprezy wypełniły koncerty zespołu Dolnojasieńczanki z Jasieńca Dolnego, Koła Gospodyń Wiejskich z Pakosławia oraz Kapeli Iłżeckiej. Swoje wyroby promowali też lokalny rzemieślnicy i artyście, a miejscowe firmy, organizacje i instytucje zachęcały do bliższego kontaktu ze swoją działalnością, np. w krwiobusie Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu krew oddało 21 osób.

Wyniki:

Półmaraton:

Kobiety
1. Martyna Hert-Gajewska, Adamów 
2. Agnieszka Brogowicz Stępniewska, Grójec
3. Justyna Czekaj, Warszawa

Mężczyźni
1. Marcin Osiński, Mazowszany 
2. Tomasz Orman, Szydłowiec
3. Michał Gajewski, Skarżysko Kamienna

Charytatywna „Dycha”:

Kobiety
1. Magdalena Kołodziejczak, Radom 
2. Weronika Marek, Iłża  
3. Agata Turlińska, Radom

Mężczyźni
1. Michał Jagieło, Starachowice 
2. Marcin Kieras, Iłża 
3. Michał Tamoń, Piaseczno

I Iłżeckiemu Półmaratonowi patronowali Starosta Radomski Mirosław Ślifirczyk, Burmistrz Iłży Andrzej Moskwa oraz Wojewódzki Komendant Policji w Radomiu insp. Cezary Popławskiego.

Organizator, opr. GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce