"Impreza dla biegaczy zaprawionych w bojach" czyli Mammut − Ultra Sky Marathon 6xBabia

 

"Impreza dla biegaczy zaprawionych w bojach" czyli Mammut − Ultra Sky Marathon 6xBabia


Opublikowane w czw., 24/04/2014 - 12:59

Uczestnicy nowego ultramaratonu w Zawoi wbiegną na Babią Górę nie raz, a sześć razy i za każdym razem zrobią to inną drogą. W sumie pokonają 100km i 6500m przewyższeń. Nie będzie to jedyna trudność Mammut − Ultra Sky Marathon 6xBabia. Zapisy do imprezy startują 30 kwietnia.

Trasa tego biegu jest technicznym wyzwaniem wiedzie częściowo poza szklakami, zakłada przeprawę strumieniami i wspinaczkę Percią Akademików. Na tym odcinku trudno o dobry czas, to wprawdzie krótka droga, ale wyposażona w klamry i łańcuchy. Perć ma opinię najtrudniejszego szklaku w Beskidach.

Kolejnym utrudnieniem jest limit czasu. Na ukończenie całości jest tylko 17 godzin. W międzyczasie z rywalizacji odpadną zawodnicy, który nie zmieszczą się w limitach obowiązujących na poszczególnych punktach kontrolnych. W biegu będą mogli wziąć udział tylko doświadczeni zawodnicy, który muszą się wykazać wcześniejszym udziałem w co najmniej dwóch biegach kwalifikacyjnych.

− Limit trasy był konsultowany z biegaczami. Na pewno jest selektywny, a bieg nie jest dla każdego. To impreza dla biegaczy zaprawionych w bojach i to się da zrobić w 17 godzin. Szacujemy nawet, że zwycięzca może pojawić się na mecie już po 12 może 13 godzinach  − mówi Paweł Racułt, współorganizator imprezy.

Dla tych, którzy wolą krótszy dystans organizatorzy przygotowali wersję 70-kilometrową, która zakłada trzykrotne zdobycie Babiej Góry i pokonanie 4500m przewyższeń. Limit na ukończenie krótszej trasy wynosi 13 godzin. Uczestnicy 3x Babia muszą mieć na koncie co najmniej 1 bieg górski na dystansie powyżej 50km.

Mammut  Ultra Sky Marathon 6xBabia to oprócz trudności i zmagań także piękne widoki i niezapomniane przeżycia. − Babia Góra jest wyjątkowa. To jedyna góra poza Tatrami, która posiada piętro alpejskie. Dla samej tej góry, warto się zapisać − zachęca Paweł Racułt.

Zapisy rozpoczną się 30 kwietnia o 8:00, natomiast bieg wystartuje 23 sierpnia o godz. 3:00. Wpisowe wynosi 190 zł (6x Babia) i 150zł (3x Babia), a liczba miejsc startowych została ograniczona do 180.

Strona wydarzenia

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce