Indiańskie plemiona w Biegu Modlitwy na rzecz Matki Ziemi

 

Indiańskie plemiona w Biegu Modlitwy na rzecz Matki Ziemi


Opublikowane w wt., 17/05/2022 - 00:00

Honorowanie i uzdrawianie Matki Ziemi było -tradycyjnie - głównym tematem trzeciego 360-milowego Biegu jako Modlitwy. Do biegu plemiona wybrały dziesięciu biegaczy, aby wzięli udział w tym, co uważają za świętą podróż.

Bieg, którego gospodarzem stała się indiańska organizacja non-profit Salt Lake City Air Protectors, rozpoczął się pod pomnikiem Bears Ears National Monument, a zakończył w Warm Springs Park w Salt Lake City. Oba miejsca mają znaczenie duchowe dla plemion Utah.

- Ważne, aby oddawać cześć Matce Ziemi podczas tego biegu, ponieważ została poddana surowemu traktowaniu – powiedział "St George News" Reem Ikram, dyrektor ds. komunikacji w Utah Diné Bikéyah. „Była źle traktowana i wykorzystywana. Ten bieg ma się zagoić.

Ikram, który jest również jednym z biegaczy w tym roku, powiedział, że biegacze mają zaszczyt rozpocząć i zakończyć swoją podróż po świętych ziemiach. Po drodze otrzymują darmowe noclegi i wyżywienie, a wszystko to opłacane z funduszy zebranych przed biegiem.

Skupiając ponownie uwagę na Matce Ziemi, w tym roku tematem jest „Uzdrowienie naszej matki – uzdrawianie siebie”. - Z niecierpliwością czekamy na dyskusję i wizje, jakie przyniesie, gdy będziemy patrzeć na uzdrowienie naszych relacji z Matką Ziemią, sobą nawzajem i nami samymi. Kiedy zaczynamy tę przygodę, dołącz do nas w uzdrawianiu razem. Istnieje wiele sposobów na wsparcie naszego biegu modlitewnego.

Nazwa grupy, Salt Lake City Air Protectors, ma jasno wyrażać ich misję, ponieważ jak mówią, czyste powietrze jest tym, czego potrzebuje społeczność Salt Lake, dodając, że Salt Lake City ma jedne z najgorszych wskaźników jakości powietrza w Stanach Zjednoczonych. (na podst. St George News, wideo: Sandia Crest Prayer Run 2020)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce