Inowrocław drugi raz pobiegnie w niebieskich koszulkach na rzecz autyzmu

 

Inowrocław drugi raz pobiegnie w niebieskich koszulkach na rzecz autyzmu


Opublikowane w śr., 23/04/2014 - 15:10

W sobotę, 26 kwietnia w Inowrocławiu odbędzie się 2. „Niebieski bieg świadomości”. Celem imprezy jest promowanie wiedzy o autyzmie. Oprócz zawodów sportowych odbędzie się także konferencja. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Pierwsza edycja biegu zorganizowana była w ubiegłym roku - dokładnie 2 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wtedy 5. km trasa układała się w literę A. W spontanicznie zorganizowanym biegu wzięło udział ok 20 osób, które mimo śniegu założyły niebieskie koszulki i wzbudziły spore zainteresowanie na ulicach Inowrocławia.

- Głównym pomysłodawcą biegu jest Centrum Rozwoju i Terapii Aspiro zajmujące się pomocą dzieciom z autyzmem. Często osoby związane z centrum uczestniczyły w różnego rodzaju konferencjach czy piknikach mówiących o autyzmie w innych miastach. Pomyśleliśmy, że czas też na Inowrocław - mówi Łukasz Oliwkowski, koordynator  imprezy.

- Pierwszy bieg był połączony z dyskusją i prelekcjami. Idąc za ciosem, chcemy rozkręcić nasze przedsięwzięcie. Wspiera nas np. Urząd Miasta oraz największe centrum handlowe w Inowrocławiu, a także wiele innych firm. Dzięki ich pomocy robimy to na wiele większą skalę - dodaje nasz rozmówca.

W tym roku organizatorzy zmienili datę imprezy, oraz zmodyfikowali trasę. „W ubiegłym roku wszystko organizowaliśmy w ciągu jednego tygodnia. Mimo że biegło wtedy 20 osób, to zostaliśmy zauważeni przez fundację Synapsis, czyli największą organizację w Polsce zajmującą się autyzmem. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zaplanować wszystko odpowiednio wcześnie. Już w styczniu ruszyliśmy do działania. Pozostaliśmy przy odcinku 5 km. Tym razem prowadzi on od Galerii Solnej przez chyba jeden z najpiękniejszych parków w Polsce, czyli Solanki Inowrocławskie a kończy w Teatrze Letnim” - mówi Łukasz Oliwkowski.

W imprezie nie chodzi wyłącznie o rywalizację sportową. „Tu najważniejsze jest spotkanie towarzyskie. Stawiamy na rodzinną konwencję imprezy. Po biegu w Galerii Solnej odbędzie się wykład na temat wspomagania leczenia dzieci autystycznych krioterapią ogólnoustrojową. W przeddzień biegu zaplanowaliśmy także konkurs plastyczny. Występować będzie także Natalia Niemen oraz inni artyści. Natomiast Natalia Przybysz (znana z wielu projektów jak Sistars czy Natu+Envee przyp. red) udostępniła nam  utwór „Niebieski”, który doskonale wpisuje się w ten bieg i jest pewnego rodzaju hymnem.” - mówi koordynator imprezy.

Organizatorzy spodziewają się, że w „Niebieskim biegu świadomości” może pobiec nawet  200 osób. Uczestnicy otrzymają także pamiątkowe koszulki, medale oraz informacje na temat autyzmu. To całkiem sporo, zwłaszcza że udział jest darmowy. 

Biuro zawodów czynne będzie 26 kwietnia od godziny 9:30 w Galerii Solnej. Zapisy przyjmowane będą na miejscu. Start nastąpi o godzinie 11.

Organizator
Regulamin

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce