Iron Mike biega codziennie od... 1 kwietnia 2014 roku!


Opublikowane w sob., 18/01/2020 - 14:09

Dla pochodzącego z Nowej Zelandii Samoańczyka Tagaloa Michaela Stowersa sobota była 2117. dniem z rzędu, w którym przebiegł co najmniej 5 km.

Iron Mike zamierza biegać oczywiście dalej. Wszystko zaczęło się od wizyty u lekarza w 2014 roku. Na wadze wskazówka zatrzymała się dopiero na liczbie 128 kg. Diagnoza była łatwa do przewidzenia: „Otyłość!”, a co za tym idzie prognozowane problemy kardiologiczne. Michaelowi od razy stanął przed oczami ojciec, który zmarł właśnie na serce. Doktor zaproponował mu wzięcie udziału w studenckim projekcie dotyczącym otyłości.

Prowadziła go kobieta, która każdego dnia biegała od roku. Michael poszedł za jej przykładem. 1 kwietnia 2014 roku pobiegł po raz pierwszy. Biega różne dystanse, bierze też udział w triathlonach. Schudł do 101 kg, a w ubiegłym roku zaliczył sześć maratonów, pięć półmaratonów i jednego IronMana. W sumie mam już 45 startów na królewskim dystansie i 15 IronManów.

Nie tylko walka z otyłością sprawiła, że Michael bieg każdego dnia. Chce być motywacją i wzorem dla Maorysów, by zadbali o kondycję. „Nawet półgodzinny spacer po obiedzie to już coś. To bardzo ważne, by nabrać zdrowych nawyków i po prostu oddychać świeżym powietrzem” – podkreśla.

Iron Mike na co dzień prowadzi firmę księgową i wychowuje z żoną czworo dzieci. Dlatego zwykle biega wcześnie rano. W tym roku zamierza przebiec co najmniej 2020 kilometrów.

Choć Iron Mike biega już 2117 dni z rzędu, to daleko mu do najlepszych biegaczy „każdego dnia”. Na stronie runeveryday.com można przekonać się, że nie brakuje biegaczy z dużo większym doświadczeniem w tym wyzwaniu. Jon Sutherland biegać zaczął 26 maja 1969 roku. To ponad 18500 dni z rzędu.

Na tej liście jest też Polak – Piotr Cal, który biegać zaczął 30 czerwca 2017 roku. Powoli zbliża się do tysięcznego dnia biegania non stop.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce