IX Perły Małopolski wystartowały w Wapiennym

 

IX Perły Małopolski wystartowały w Wapiennym


Opublikowane w śr., 09/06/2021 - 00:00

IX Perły Małopolski wystartowały w Wapiennym

Przez dwa w Wapiennym w gminie Sękowa w powiecie gorlickim odbywały się biegi oraz marsze nordic walking w ramach IX edycji Pereł Małopolski. Perły Małopolski gościły tutaj po raz piąty. Imprezę wspólnie z UG Sękowa, GOK Sękowa, Wysowianką oraz Uzdrowiskiem Wapienne i innymi partnerami zorganizowało Stowarzyszenie Perły Małopolski

- Po raz drugi Perły Małopolski rozpoczynaliśmy w Wapiennym. Jest tutaj wspaniały klimat do organizacji takich imprez. Z całego serca dziękuję władzom gminy Sękowa, GOK, strażakom oraz wszystkim, którzy pomagali nam przy organizacji Pereł. Kolejne odbędą się w Skale, Rabce-Zdroju i Szczawnicy, a za rok znów zawitamy do Wapiennego - mówi Karola Kaczkowska, prezes Stowarzyszenia Perły Małopolski.

W pierwszy dzień odbył się bieg Ultra Perła na dystansie ponad 50 kilometrów. W tym najtrudniejszym biegu wystartowała spora grupa biegaczy z powiatu gorlickiego. Najszybciej ten dystans pokonał Paweł Dybek z Mielca, a z gorlickich biegaczy najlepszy był Grzegorz Bodzioch z Gorlickiej Grupy Biegowej, który zdobył 17 miejsce.

- Nasza przygoda z dystansem 50 km w ramach Ultra Perły 2021 zaczęła się w sobotni poranek w blasku słońca. Bardzo wąskie grono trzydziestu biegaczy wyruszyło zmierzyć się z kilometrami przygody, wysiłku, słabości i radości. Pogoda dopisała, nie było ani za ciepło, ani za zimno. Mimo wcześniejszych zapowiedzi opadów deszcz pojawił się tylko na krótko. Trasa była bardzo wymagająca z mocno urozmaiconym, profilem i zmiennym podłożem, nie zabrakło też mocno błotnistych odcinków. Organizacyjnie bardzo miło i sympatycznie, jedyna uwaga i apel do organizatora, żeby następną edycję rozegrać w jednym dniu dla wszystkich dystansów. O ile w niedzielę na mecie było sporo kibiców, była muzyka, był gwar i energia, to w sobotę kiedy kończyliśmy nasz bieg, była cisza i spokój – informuje Grzegorz Bodzioch.

W drugi dzień zmagano się na trzech dystansach biegowych. Na dystansie długim zwyciężył Sebastian Chłanda. Na dystansie średnim wygrał Kacper Pałka z Dąbrowy Górniczej, a na krótkim Zbigniew Borszowski z Łaz. Wśród startujących była też wyjątkowa zawodniczka, Barbara Prymakowska z Tarnowa zwana najszybszą babcią na świecie, Mistrzyni Polski Masters w Maratonie wielokrotna Mistrzyni Świata Masters w Biegach Górskich, która wystartowała na dystansie średnim.

- Cieszę się, że znów mogę pobiec w Beskidzie Niskim. Tutaj biega się wspaniale. Jest mi bardzo miło, że organizatorzy zaprosili mnie na Perły Małopolski. Wybrałam dystans średni, biegło się wspaniale – powiedziała nam Barbara Prymakowska.

Start i meta zlokalizowane były przy Nowym Domu Zdrojowym w Wapiennym. Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany od 2013 roku w województwie małopolskim. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej na wysokim poziomie z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski. W tym roku były to pierwsze zawody z serii czterech biegów.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce