Izerski Weekend Biegowy odwołany. "Niezwykle trudna decyzja"


Opublikowane w czw., 02/07/2020 - 11:16

Drogie biegaczki i drodzy biegacze, uczestnicy Izerskiego Weekendu Biegowego 2020

Towarzystwo Sportowe Regle, główny organizator kultowego Izerskiego Weekendu Biegowego, w związku z obecną sytuacją z przykrością zawiadamia o odwołaniu tegorocznej edycji planowanej na weekend 18-19 lipca i przeniesieniu jej na 2021 r. "Podjęcie tej decyzji było niezwykle trudne" - podkreślają organizatorzy w komunikacie prasowym.

Przygotowania do tegorocznej edycji rozpoczęliśmy tuż po zakończeniu poprzedniej. Planowane było rozwinięcie i wzbogacenie jej o górski maraton i nordic walking. Rok 2020 miał być tym rokiem, w którym chcieliśmy stworzyć fenomenalny weekend dla biegaczy i ich rodzin.

Niestety, organizacja tak dużej imprezy, w której bierze udział ok. 1300 biegaczy i drugie tyle kibiców, wymaga od nas podjęcia niepopularnej decyzji. Na bieżąco obserwujemy komunikaty służb, śledzimy informacje w mediach i nie napawają nas one optymizmem. Ostatnie zalecenia rządu o powolnym łagodzeniu restrykcji, wzrost wykrytej ilości zachorowań nie pozwalają jednak na podjęcie pozytywnej decyzji, która może zaważyć na zdrowiu i życiu biegaczy, ich rodzin oraz wolontariuszy.

Każdy kolejny tydzień zbliża nas do normalności, ale na dzień dzisiejszy najważniejsze jest bezpieczeństwo. Chcielibyśmy podziękować wszystkim życzliwym nam ludziom, którzy wspierają nas w tym trudnym czasie. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Mamy oczywiście propozycję dla uczestników Izerskiego Weekendu Biegowego, zarówno tych zapisanych na tegoroczną edycję, jak i tych, którzy w lipcu pojawią się w Szklarskiej Porębie. Jeżeli oficjalne komunikaty na to pozwolą, to chcemy zorganizować, drodzy biegacze, małą niespodziankę! Szczegóły znajdziecie na izerskiweekendbiegowy.pl i naszym facebooku.

Pamiętajcie, bezpieczeństwo oraz poczucie komfortu uczestników naszego biegu oraz wolontariuszy jest rzeczą najważniejszą!

Współpracując z samorządem, konsultując się z naszymi partnerami i sponsorami, możemy już dziś zaprosić wszystkich biegaczy na wystrzałową edycję 2021

źródło: Towarzystwo Sportowe Regle Szklarska Poręba


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce