Jak się zapisać na maraton w Paryżu?

 

Jak się zapisać na maraton w Paryżu?


Opublikowane w pon., 25/11/2013 - 09:09

Powoli kończą się miejsca na liście startowej 38. edycji maratonu w Paryżu. Według organizatorów na podjęcie ostatecznej decyzji o starcie pozostało zaledwie kilka tygodni. Prawdopodobnie z końcem roku formularz zgłoszeniowy zostanie zamknięty, a limit 46 000 biegaczy osiągnięty.

Zapisy w tym roku odbywają się na nowych zasadach. Rejestracja jest możliwa tylko przez stronę Aso Challenge http://www.asochallenges.com/. Trzeba założyć tam swoje konto, wybrać odpowiednią aktywność, oraz odpowiednią imprezę.

Za pośrednictwem tej strony można się zapisać także na inne sportowe wydarzenia nie tylko we Francji. Ten etap wymaga więc uważności. Następnie system poinformuje nas o wysokości opłaty startowej. Pierwsze 8000 osób skorzystało z najniższej stawki i za start zapłaciło 70 euro. Kolejne 8000 biegaczy zapłaci 85 euro. Największa grupa maratończyków (22 000) będzie musiała przelać na konto organizatora 100 euro. Spóźnialscy, którzy zostawią zapisy na ostatnią chwilę przeznaczą na ten cel 15 euro więcej. To jeszcze jeden powód, by nie czekać zbyt długo z podjęciem ostatecznej decyzji. Kolejnym krokiem w rejestracji jest wybór strefy czasowej. Dostępna online jest nawet grupa elity, aczkolwiek wymaga przesłania dodatkowych dowodów na uzyskiwanie czasów poniżej 3 godzin.

UWAGA, we Francji obowiązują certyfikaty medyczne. Każdy zawodnik musi przedstawić organizatorom zaświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w maratonie. Takie zaświadczenie może być wystawione nawet rok przed biegiem, ale niestety najlepiej na formularzu organizatora.

Maraton w Paryżu jest jednym z największych maratonów na świecie. Wraz z maratonami w Chicago, Nowym Jorku, Londynie i Berlinie stanowi tzw. wielką piątkę maratonów. W tym roku po raz pierwszy frekwencja przekroczyła 40 000 biegaczy. Wśród nich byli także Polacy, którzy bardzo chętnie biorą w nim udział, a nawet zapisali się w historii paryskich biegów zwycięstwem Leszka Bebło w 1993r. Osiągnął wtedy czas 2:10:46.

Maraton odbędzie się 6 kwietnia 2014 r.

Strona organizatora: TUTAJ

Formularz zaświadczenia lekarskiego: TUTAJ

Zapisy: TUTAJ

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce