Jamajskie gwiazdy znów ciągną do Ostrawy

 

Jamajskie gwiazdy znów ciągną do Ostrawy


Opublikowane w czw., 16/01/2014 - 09:55

Kalendarz startów Usaina Bolta nie jest jeszcze zamknięty, ale prawdopodobnie już w marcu zobaczymy go w Sopocie podczas Halowych Mistrzostw Świata. Pojawiły się też niepotwierdzone pogłoski o jego ewentualnym starcie w Warszawie w ramach Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Tymczasem organizatorzy 53. Mityngu Złote Kolce w Ostrawie nie mają już wątpliwości, że słynny Jamajczyk będzie gościem ich imprezy.

- Jestem szczęśliwy, że wracam do Ostrawy. Ścigałem się tutaj wiele razy i zawsze było to dla satysfakcjonujące, a energia, jaka płynie od kibiców, tworzy wspaniałą atmosferę - powiedział Bolt organizatorom mityngu.

Bolt pojawi się w Ostrawie po raz siódmy. Pierwszy raz spodziewano się go na stadionie w Witkowicach już 2004 r. Miał wtedy 18 lat i jeszcze pracował na swoją pozycję. Jednak kontuzja spowodowała, że musiał zmienić plany. Zadebiutował na mityngu dwa lata później i wracał tam jeszcze pięciokrotnie.

W 2010 r. zdecydował się nawet na nietypowy dla siebie dystans 300 m i uzyskał czas 30.97. Ustanowił rekord spotkania, ale do rekordu świata zabrakło mu 0,12 sekundy. Na razie nie wiadomo, na jakim dystansie wystartuje w tym roku.

Bolt to nie jedyna gwiazda jamajskich sprintów, która pojawi się u naszych południowych sąsiadów. Shelly - Ann Fraser-Pryce, która również potwierdziła swój udział w Złotych Kolcach. Będziemy ją oglądać na dystansie 200 m. Jej celem będzie pokonanie rekordu mityngu z 1981 roku. Wtedy legendarna czeska biegaczka Jarmila Kratochvilova ukończyła bieg z czasem 22.07.

Warto zwrócić uwagę, że organizatorzy wśród gwiazd spotkania wymieniają też naszych lekkoatletów konkurencji siłowych. Obecni w Ostrawie będą m.in. Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk i Tomasz Majewski. Sprzedaż biletów, w cenie od 200-1000 koron, rusza dokładnie za miesiąc.

Mityng w Ostrawie odbędzie się 17 czerwca.

IB

Źródło: www.atletica.cz

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce