Jastrzębie-Zdrój: Pobiegnij dla Kubusia

 

Jastrzębie-Zdrój: Pobiegnij dla Kubusia


Opublikowane w czw., 22/01/2015 - 11:19

15 marca w Jastrzębiu Zdroju odbędzie się charytatywny bieg, którego celem jest wsparcie kilkumiesięcznego Kubusia w jego walce z chorobą. Chłopiec przyszedł na świat w sierpniu ubiegłego roku i nic nie wskazywało, że przyjdzie mu się zmagać z poważną chorobą. 

W szóstym tygodniu podstawowa kontrola lekarska wskazała na wiotkość mięśni. Kolejne badania potwierdziły najgorszą z możliwych diagnoz; RDZENIOWY ZANIK MIĘŚNI (SMA1). 

Aktualnie Kubuś nie trzyma główki, nie przewraca się, wciąż jednak zachowuje funkcje oddechowe i żywieniowe. Choroba ta sprawia, że nie będzie mógł poruszać się samodzielnie, jeść a nawet oddychać. Podstawowe leczenie Kubusia to obecnie codzienna, bardzo kosztowna rehabilitacja, a wskazania są na kolejną rehabilitacje oddechową.

Kubuś potrzebuje codziennej rehabilitacji i kosztownego sprzętu, ratującego, podtrzymującego i ułatwiającego życie. Coraz większe potrzeby związane z leczeniem, generują olbrzymie koszty dla rodziny. Impreza przez nas organizowana ma na celu wsparcie Kubusia i jego rodziny w ich trudnej sytuacji.

Uczestnictwo w biegu jest darmowe i zamiast wpisowego, będą mogli wykupić cegiełkę w postaci numeru startowego i w ten sposób wesprzeć leczenie Kubusia. Przy starcie biegu oraz po jego zakończeniu do specjalnych Skarbonek z Fundacji uczestnicy będą mogli wrzucać dowolne kwoty pieniężne. Całość funduszy zgromadzonych w trakcie biegu przeznaczona będzie na leczeniechłopca. Nawet najmniejsza kwota będzie dla rodziców i Kubusia bardzo ważna.

Bieg odbędzie się w niedzielę, 15 marca 2015 roku w Jastrzębiu Zdroju. Bazą imprezy będzie Stadion Miejski (ul. Harcerska 14b), biuro zawodów będzie pracowało w godz. 8:00 - 10:00.

Poza Biegiem Głównym (dystans ok. 10 km) odbędzie się również Bieg Rodzinny na dystansie 3 km. Każda forma pokonania trasy jest możliwa: bieg, marsz, marsz Nordic Walking, dogtrekking, bieg z wózkiem.

Zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci! Proszę pomóżcie, im Nas będzie więcej, tym więcej pieniążków "wybiegamy".

Bieg dla Kubusia w naszym KALENDARZU IMPREZ

Organizatorzy:

Fundacja „Na Przełaj”
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Przyjaciele Kubusia i jego Rodziców

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce