Jastrzębski strzał w dziesiątkę tuż po PZU Festiwalu Biegowym

 

Jastrzębski strzał w dziesiątkę tuż po PZU Festiwalu Biegowym


Opublikowane w śr., 20/08/2014 - 16:21

Jastrzębska Dziesiątka na stałe wpisała się w kalendarz imprez biegowych w Polsce. I promuje miasto tak dobrze jak robią to choćby siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Trwają właśnie zapisy do czwartej edycji biegu. Nasz portal objął patronat medialny nad imprezą.

Mimo, że jest to czwarta edycja Jastrzębskiej Dziesiątki, to pod taką nazwą bieg rozgrywany jest dopiero po raz trzeci.

– Pomysł na imprezę zrodził w głowie jastrzębskich biegaczy. Po prostu. Każdy z nas realizuje jakoś swoją pasję, ale często wyjeżdża z miasta. Kiedyś się spotkaliśmy i pomyśleliśmy, że warto byłoby zrobić coś dla siebie, a może i ściągnąć biegaczy z Polski. Tak w 2011 roku powstał Jastrzębski Bieg Równych Szans. Dzięki współpracy z pewną fundacją mieliśmy nawet kategorię dla osób niepełnosprawnych. Niestety współpraca się nie ułożyła i zmieniliśmy nazwę – wspomina mówi Jakub Staśkiewicz, biegacz-amator z Jastrzębia, współorganizator biegu.

W ubiegłym roku zawody ukończyły 283 osoby. Teraz jest szansa na poprawę tego wyniku, bo opłatę startową uiściło już 243 osoby, a prawie 150 zgłosiło na razie tylko chęć startu.

– Cieszy nas zaufanie biegaczy. Doszły nas słuchy, że impreza się podoba. Staramy się, by był to bieg atrakcyjny dla zawodników - do pakietów startowych zawsze dorzucamy coś oryginalnego, a sama wartość pakietu często przekracza u nas wpisowe. Dodatkowo na stadionie miejskim panuje fajna atmosfera. Nie ma też limitu w zapisach, bo nie obawiamy się najazdu tysięcy biegaczy. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy po prost chcą się tu sprawdzić i pobawić – opowiada Staśkiewicz.

Żeby podkręcić tempo rywalizacji, organizatorzy jastrzębskiej „dychy” przygotowali specjalną lotną premię na 5. kilometrze. Takie premie są spotykane też na innych biegach, ale najlepiej znają je miłośnicy kolarstwa. – Lotna premia wzięła się z tego, że rozgrywamy dwie pętle po 5 km i chcieliśmy je wykorzystać do maksimum. Akurat 5 km wychodzi na nawrocie, w ciekawym miejscu, gdzie zbiera się najwięcej ludzi. Widzimy, że zawodnicy rywalizują o tę premię, podnosząc widowiskowość imprezy. O to nam chodziło. Chcieliśmy też docenić zawodników, którzy przygotowują się pod wynik i bieganie jest ich zawodem – wyjaśnia nasz rozmówca.

Bieg odbędzie się 21 września. Start i meta znajdować się będą na Stadionie Miejskim w przy ul. Harcerskiej 14b. Biuro zawodów znajdować się będzie w hali „Omega” tuż obok stadionu. Czynne będzie od godziny 8:45 do 10:30. Początek biegu nastąpi o godzinie 11:00. Będzie kogo gonić, bo od 2012 roku regularnie zwycięża tu Radosław Kłeczek. W ubiegłym roku ustanowił rekord trasy z czasem 30 minut i 7 sekund. Najlepszą z kobiet była wtedy Węgierka Zita Kacser z rezultatem 38 minut i 14 sekund. Kto teraz okaże się najlepszy?

FestiwalBiegow.pl objął patronat medialny nad imprezą. Wkrótce kolejne informacje o imprezie. Naszych reporterów spotkacie też na miejscu. Uśmiechajcie się szeroko i wypowiadajcie kwieciście do naszej relacji z imprezy. 

Organizator

Regulamin

Zapisy

Opłata startowa:

  • 40 zł - w dniach 01.08.2014 r. – 31.08.2014 r. (po tym terminie organizator nie gwarantuje koszulki)
  • 45,00 zł – opłacona w dniach 01.09.2014 r. – 15.09.2014 r.
  • 60,00 zł – opłacona w kasie Biura Zawodów

RZ

fot. JastrzebieOnline.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce