Jelczańsko-oławski ZiMNaR na finiszu. Zostały jeszcze Joker i… triatlon [ZDJĘCIA]

 

Jelczańsko-oławski ZiMNaR na finiszu. Zostały jeszcze Joker i… triatlon [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 19/02/2014 - 10:25

W minioną niedzielę odbył się 7. etap Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu Na Raty, kończący 2-miesięczny cykl biegów. Na wydłużonym o 195 m dystansie w Jelczu-Laskowicach w sumie pobiegły i pomaszerowały z kijami 202 osoby – relacjonuje Arkadiusz Tołłoczko, kierownik cyklu, Ambasador Festiwalu Biegowego. 

W części biegowej naszego cyklu najszybciej linię mety przekroczył Rafał Tyburek, zabrakło dziś jego głównego rywala - Grzegorza Kiełczewskiego, który przez nieobecność utracił podium. Drugi do mety dobiegł Paweł Rak a trzeci Daniel Danielecki.

Wśród kobiet najszybsza była Agata Litwin, po niej do mety dobiegły Joanna Bartoszek-Kunecka i Jolanta Klimaszewska.

W klasyfikacji nordic walking podobnie jak przed tygodniem zwyciężyli Katarzyna Rak i Jakub Kopczyński. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Jarzyńska. Przed biegiem Agata Litwin zorganizowała konkurs dla uczestników, w którym można było wygrać koszulkę biegową z logo TRISFERA – to grupa treningowa, która jesienią ubiegłego roku rozpoczęła działalność we Wrocławiu. Jak deklarują jej inicjatorzy, członkowie będą przygotowywać się do startów w triathlonie. Szczegóły dotyczące inicjatywy można znaleźć TUTAJ.

Znamy już wyniki klasyfikacji generalnej naszego cyklu. W VI edycji ZiMNaRa miejsca na podium zajęli, w kolejności od pierwszego do trzeciego: Rafał Tyburek, Piotr Spaliński, Bartosz Roskosz, a wśród pań: Joanna Bartoszek-Kunecka, Zuzanna Marek, Dorota Fojta. Szczegółowe wyniki rywalizacji można znaleźć TUTAJ.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości, życzymy samych sukcesów w rozpoczynającym się sezonie biegowym. Również dziękujemy za to, że tak licznie w tym roku braliście udział w naszych zawodach - pod względem frekwencji oraz liczby osób, które przebiegły pełen dystans maratonu tegoroczna edycja jest rekordowa! W sumie w tym roku wydaliśmy 294 numery startowe, a pełen dystans maratonu ukończyło po 7 etapach 141 osób. Liczba ta zwiększy się po etapie Joker.

W niedzielę 2 marca zapraszamy do Jelcza-Laskowic na oficjalne zakończenie - grilla, podczas którego wręczymy pamiątkowe medale, a zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzimy statuetkami.

Przypominamy też, że dla chętnych 2 marca odbędzie się dodatkowy bieg – tz. Joker, który pozwoli na ukończenie pełnego dystansu maratońskiego tym, którzy opuścili jeden z zasadniczych etapów naszego cyklu.

Przy okazji chcieliśmy także podziękować wszystkim fotografom, którzy podczas naszych biegów robili zdjęcia - udostępnione galerie można znaleźć w zakładce zdjęcia na naszej stronie. Dziękujemy również współorganizatorom naszego biegu - Urzędowi Miasta w Jelczu-Laskowicach i Urzędowi Miasta w Oławie oraz a także sponsorom, których pełną listę można znaleźć na naszej stronie klubowej: http://www.klub-biegacza.olawa.pl/zimnar/sponsorzy/

Do zobaczenia 2. marca na zakończeniu naszego cyklu!

Arkadiusz Tołłoczko, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

fot. K.Tołłoczko

 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce