Jelczańsko-Oławski ZiMNaR na półmetku [ZDJĘCIA]

 

Jelczańsko-Oławski ZiMNaR na półmetku [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 28/01/2014 - 15:25

W porównaniu z poprzednimi etapami, podczas których pogoda była bardziej jesienna niż zimowa, IV niedzielny etap nie należał do łatwych. Wszystko przez zimę – relacjonuje kierownik cyklu i Ambasador Festiwalu Biegowego Arkadiusz Tołłoczko.

Dziesięciostopniowy mróz, miejscami zmarznięta i oblodzona trasa nie odstraszyła większości uczestników. W biegu i w konkurencji Nordic Walking wzięło w sumie udział 224 osoby. Co ciekawe, mimo trudnych warunków, dla prowadzących w klasyfikacji generalnej Rafała Tyburka oraz Grzegorza Kiełczewskiego był to najszybszy etap. W takiej kolejności  i z różnicą tylko 2 sekund obaj Panowie dotarli do mety jako pierwsi.

Wśród kobiet, podobnie jak tydzień temu, pierwsze miejsce wywalczyła Agata Litwin. Na mecie zanotowała blisko minutową przewagę nad rywalkami. 

Wyniki:

Kobiety
1. Agata Litwin - 25:34
2. Jolanta Klimaszewska - 26:27
3. Joanna Bartoszek-Kunecka - 26:53
4. Zuzanna Marek - 28:12
5. Dorota Fojtar - 28:15

Mężczyźni
1. Rafał Tyburem - 20:42
2. Grzegorz Kiełczowski – 20:44
3. Paweł Szyler - 21:25
4. Paweł Rak - 21:30
5. Bartosz Roskosz - 21:45

W klasyfikacji nordic walking zwyciężył z czasem Paweł Iwankiewicz z Wrocławia, który wystartował u nas po raz pierwszy. Kolejni na mecie zameldowali się Jakub Kopczyński i Katarzyna Rak.

Za tydzień biegamy V etap, tym razem w Jelczu-Laskowicach. Zgodnie z długoterminowymi prognozami pogody - powinno być cieplej.

Arkadiusz Tołłoczko, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

Fot. Karolina Tołłoczko

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce