Jesienią Rzeszów pobiegnie także na „piątkę”

 

Jesienią Rzeszów pobiegnie także na „piątkę”


Opublikowane w śr., 09/07/2014 - 11:39

Organizatorzy II Rzeszowskiego Maratonu robią wiele, by impreza powalczyła o miano największego i najlepszego wydarzenia biegowego tego roku na Podkarpaciu. Impreza dorobiła się niedawno dużego sponsora tytularnego, a jej program rozrósł się do 2 dni i dodatkowych biegów. A to nie koniec planów sekcji lekkoatletycznej CWKS Resovia, inicjatora biegowego weekendu w stolicy regionu.

Najważniejszą z dodatkowych konkurencji będzie Bieg na Piątkę, który odbędzie się 18 października, czyli w przeddzień New Balance Maratonu Rzeszowskiego. Rozmachem krótszy z biegów nie będzie ustępował dłuższemu. – Zarówno w maratonie jak i w Biegu na Piątkę spodziewamy się ok. 1000 zawodników – stwierdza Piotr Kowal z CWKS Resovia.

Skalę imprezy dobrze oddaje też liczba klasyfikacji, jakie będą w nim prowadzone. – Oprócz tradycyjnych klasyfikacji na najszybszych biegaczy open i w kategoriach wiekowych, wyłonimy też najlepszego rzeszowianina i rzeszowiankę, najlepszego biegacza w służbach mundurowych miasta, najlepszego debiutanta czy najlepsze małżeństwo. Wiele nagród trafi także do biegaczy, którzy nie znajdą się w czubie klasyfikacji – informuje organizator.

Prace nad Biegiem na Piątkę, ale też pozostałymi konkurencjami weekendu (pobiegną także sztafety, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów) idą pełną parą. – Biuro zawodów czynne będzie przez 3 dni, od 17 do 19 października. Zaprosiliśmy na imprezę gwiazdy świata sportu oraz wielu czołowych biegaczy z Polski i za granicy. Planujemy zorganizować też ciekawe wykłady dla zawodników – informuje Piotr Kowal.

Sama trasa Biegu Na Piątkę nie jest jeszcze znana. – Start i meta znajdować się będzie na terenie Galerii Millennium Hall. Tras poprowadzi biegaczy malowniczymi terenami wzdłuż Wisłoka, jak również przez ścisłe centrum Rzeszowa.

Zapisy do Biegu na Piątkę już trwają. Do tej pory zgłosiło się ponad 130 zawodników. Do końca wakacji obowiązuje opłata startowa w wysokości 30 zł.

Strona organizatora

Regulamin Biegu na Piątkę

Zapisy do Biegu na Piątkę

Regulamin New Balance Maratonu Rzeszowskiego

Zapisy do New Balance Maratonu Rzeszowskiego

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce