Jesienny Ogólnopolski Test Coopera za nami

 

Jesienny Ogólnopolski Test Coopera za nami


Opublikowane w wt., 15/10/2013 - 13:09

W sobotę 12 października w ośmiu miastach Polski „Test Coopera dla Wszystkich” przeprowadził Akademicki Związek Sportowy. W kilku innych miastach podobną akcję organizowała też grupa „Biegam, bo Lubię”. Wspólna akcja miała miejsce w Warszawie, Łodzi i Lublinie.

W Warszawie test odbywał się na stadionie Skry, czyli zrujnowanym i zabytkowym stadionie, który pamięta czasy, gdy startowali Marian Woronin (pobił tu rekord Europy, który utrzymywał się przez 4 lata), Grażyna Rabsztyn, Bronisław Malinowski czy nie tak dawno Lidia Chojecka i Anna Jesień. W takich warunkach biec 12 minut to sama przyjemność.

Tymczasem na stołecznej bieżni pojawiło się zaledwie 250 osób, które startowały grupami. Jest to prawie połowa frekwencji, którą odnotowano tu podczas wiosennej edycji testu. – Czujemy, że z tą edycją jesienną się zatrzymaliśmy. W zeszłym roku w teście uczestniczyła podobna liczba osób. Teraz liczyliśmy, że będzie około 350 osób, więc nie jesteśmy zadowoleni pod tym względem – mówi Rafał Jachimiak organizator testu.

– Żeby sytuacja się nie powtórzyła zaczęli współpracę z Motivato - portalem z treningami. Chcemy nawiązać współpracę ze szkołami, żeby rywalizowały ze sobą nawet w ramach jednej dzielnicy – dodaje organizator.

Podczas gdy Warszawa boryka się z problemami z frekwencją (choć udział w teście jest bezpłatny), to są miejsca w których impreza cieszy się dużym powodzeniem. W Lesznie, które liczy 65 000 mieszkańców, w Ogólnopolskim Teście Coopera wzięło udział ponad 600 osób, czyli co setny mieszkaniec miasta. W Toruniu wystartowało 189 osób, które wspólnie pokonały trasę 428 km, czyli odległość łączącą Toruń z Berlinem.

W minioną sobotę Test Coopera organizowany przez AZS odbywał się także w Łodzi, Szczecinie, Lublinie i Legnicy. Dokończenie akcji 19 października we Wrocławiu i Krakowie.

Ci, którzy będą chcieli poprawić swoje wyniki, będą mieli okazje podczas wiosennej edycji akcji lub na jednej kolejnych odsłon projektu „Biegam, bo Lubię”. Jak usłyszeliśmy w AZS, pomiędzy organizatorami istnieje dobra współpraca.

Uczestnicy, którzy w 12 minut pokonali najdłuższy dystans, to (w nawiasie podano miasto testu):

1. OSMULSKI Tomasz - 3950 metry – Łódź
2. NOWICKI Marcin –  3850 metry - Leszno
3. STYPUŁKOWSKI Patryk - 3790 metry - Łódź

RZ

        

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce