Jest termin 39. Maratonu Warszawskiego


Maratończycy przebiegną ulicami stolicy 24 września 2017 roku. Organizatorzy mają wkrótce poinformować o tym kiedy wystartują zapisy.

Wrzesień to tradycyjny termin imprezy. Odstępstw od tej reguły było zaledwie kilka. W 2002 roku, 24. Maraton Warszawski rozegrano 26 października. Początkowo, z powodów problemów finansowych zawody miały się w ogóle nie odbyć. Impreza została jednak uratowana i zagościła w Parku Saskim, gdzie rywalizowano na 11 pętlach.

W 2000 roku - jeszcze pod szyldem Warszawskiego Maratonu Pokoju - rywalizowano w maju. Miało to ułatwić biegaczom z czołówki krajowej zdobycie minimów na igrzyska olimpijskie w Sydney.

W przyszłym roku wydarzenie odbędzie się bez wparcia spółki PZU, która wycofała się z runku biegów ulicznych. Nazwa tego partnera widniała w nazwie maratonu od 2013 roku. Wcześniej sponsorami tytularnymi maratonu były m.in. firma Flora, Old Spice czy też Centrum Handlowe Arkadia.

Pod znakiem zapytania stoi przebieg trasy. W tym roku uczestnicy maratończycy - oraz uczestnicy towarzyszącej „piątki - ruszali spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego, a finiszowali na Wisłostradzie przy Parku Fontann. Miejsce startu związane było z obchodami 200-lecia uczelni.

Tegoroczną edycję maratonu ukończyło 6506 osób. Zwyciężył Kenijczyk Ezekiel Omullo z czasem 2:09:19 (już po raz drugi) oraz jego rodaczka Ruth Wanjiru, z wynikiem 2:29:39. Dodajmy, że rekord frekwencji wynosi 8509 uczestników i ustanowiony został w 2013 roku.

Tak było w tym roku:

39. Maraton Warszawski w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ

RZ


Polecamy również:


Podziel się: