Jeziorak Challange: Biegacz zmierzył się z żeglarzem i wygrał [WIDEO]

Opublikowane w wt., 10/06/2014 - 08:39

W sobotę 7 czerwca o 9:00 dwóch zawodników wzięło udział w nietypowym wyścigu. Biegacz zmierzył się z żeglarzem. Obaj mieli do pokonania 70km.

Michał Złotowski ultramaratończyk, specjalista biegów górskich pobiegł trasą przez Iławski Park Krajobrazowy. Karol Górski doświadczony żeglarz, który wielokrotnie zdobywał tytuły mistrzowskie, popłynął z południa na północ i z powrotem. Raz już tę trasę pokonał. Wtedy uzyskał czas 5:27:16 przy silnym wietrze.

Tym razem o sukcesie w wyścigu zdecydowały umiejętności zawodników i właśnie wiatr. Michałowi Złotowskiemu przez połowę trasy dookoła jeziora wiało prosto w twarz. Z kolei Karol Górski zmagał się z brakiem wiatru, co jest najgorszą opcją dla żeglarza.

Pierwszy na metę w Iławie dotarł Michał Złotowski. Jest więc pierwszym biegaczem, który pokonał sportowy jacht. Zajęło mu to 5 godzin i 51 minut. Jacht przypłynął do celu 24 minuty później. Kibice nagrodzili obydwu zawodników brawami, bo nie do końca o wynik chodziło w tym wyścigu.

Zarówno biegacz, jak i żeglarz pochodzą z Iławy, a ich rywalizacja była sposobem na promocję regionu i to sposobem udanym. Ich zmagania śledziło w Internecie ponad 20 000 ludzi. Wydarzenie spotkało się z zainteresowaniem dziennikarzy i redakcji nie tylko w Polsce. Prawdopodobnie projekt będzie kontynuowany.

Zapis transmisji "na żywo" z wydarzenia: ZOBACZ

Reportaż TVP z pojedynku: ZOBACZ