Jubileuszowy „Biathlon dla każdego" w tym roku rusza w Ptaszkowej

 

Jubileuszowy „Biathlon dla każdego" w tym roku rusza w Ptaszkowej


Opublikowane w śr., 24/04/2024 - 13:18

Już po raz kolejny Polski Związek Biathlonu zaprasza wszystkich chętnych na imprezy sportowo-rekreacyjną o nazwie „Biathlon dla Każdego”. Ich rozpoczęcie w tym roku będzie miało w Ptaszkowej 18 maja w Centrum Sportów Zimowych. To właśnie tam w ubiegłym roku uczestniczyło w niej najwięcej zawodników.

- Wyniki i sukcesy naszych biathlonistów pokazują, że wprowadzenie tego projektu było strzałem w dziesiątkę - mówi o akcji "Biathlon dla Każdego" Joanna Badacz, prezes Polskiego Związku Biathlonu.

"Biathlon dla Każdego" w tym roku świętuje swój jubileusz. 10 lat temu zarząd PZBiath ruszył z tym projektem.

- Od początku, kiedy ówczesna prezes Dagmara Gerasimuk wprowadzała "Biathlon dla Każdego" chodziło o zwiększenie popularności tej dyscypliny i po tej dekadzie śmiało można powiedzieć, że to wszystko się udało - podkreśla prezes związku, Joanna Badacz.

Przez minione 10 lat zawody rozgrywane były w 33 miastach na terenie całego kraju. Nam jest szczególnie miło, że impreza gościła w naszym rejonie w Wysowej – Zdroju i Ptaszkowej.

 

- Głównym celem programu jest promowanie i popularyzacja biathlonu, jednak ważnymi założeniami programu są także m.in. integracja rodzin poprzez stworzenie specjalnej kategorii, w której rywalizować mogą drużyny złożone z członków rodziny, eliminowanie wykluczeń społecznych dzięki możliwości bezpłatnego udziału w zawodach - dodaje prezes PZBiath.

Premierowa edycja „Biathlon Dla Każdego” liczyła sześć przystanków. Rekordowy okazał się rok 2018, w którym impreza zawitała do 18 miejscowości, a w tym roku każdy z nas będzie mógł spróbować swoich sił w bieganiu i strzelaniu w 12 miejscowościach. „Biathlon dla Każdego” to letnia odmiana popularnej zimowej (olimpijskiej) dyscypliny, w ramach której zawodnicy biegają bez broni na wyznaczonym dystansie w zależności od wieku, a następnie strzelają do tarczy. Zawody są darmowe i przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Każdy może wziąć udział i sprawdzić swoje możliwości.

 

- „Biathlon dla Każdego” to wspaniała impreza rekreacyjno – sportowa. Miałem okazję w niej uczestniczyć w Wysowej – Zdroju, a nawet ją prowadzić. Można było nie tylko pobiegać i postrzelać, a również spotkać reprezentantów Polski w biathlonie, porozmawiać z nimi, zrobić pamiątkowe fotki. To impreza dla całych rodzin, przyjeżdżali na nią również Słowacy oraz miłośnicy biathlonu z całej Polski. Dodatkowym atutem był nie tylko darmowy start, ale również pakiety startowe od wielu partnerów Polskiego Związku Biathlonu. Cieszymy się, że cykl imprez w tym roku rozpoczyna się na naszym terenie, a na liście startowej już w tej chwili widzę wielu miłośników biegania z naszych regionów. Serdecznie polecam tę imprezę, bo warto wziąć w niej udział. Oczywiście jestem już na liście startowej – informuje i zachęca Marek Podraza, uczestnik imprezy i Ambasador Festiwalu Biegów.

Szczegóły i zapisy:

https://www.facebook.com/biathlondlakazdego

https://www.biathlon.com.pl/programy/biathlon-dla-kazdego

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Fot: Marek Podraza/ archiwum PZBiath.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce