Jubileuszowy Bieg Barbórkowy w Rybniku. Będzie rekord?

 

Jubileuszowy Bieg Barbórkowy w Rybniku. Będzie rekord?


Opublikowane w czw., 27/11/2014 - 10:51

Już za 10 dni, w samo południe wystartuje w Rybniku X Jubileuszowy Bieg Barbórkowy. Można się jeszcze zapisywać.

– To nie jest trudna trasa, choć zawodnicy muszą się przygotować na jeden długi, wymagający podbieg – mówi Daria Kudio z biura organizacyjnego imprezy. Dziesięciokilometrowy wyścig prowadzić będzie ulicami Rybnika, m.in. wokół miejskiego rynku. – Zaczyna się z górki, ale na metę trzeba już trochę podbiec – dodaje Daria Kudio.

Na razie zapisało się na zawody około 500 osób. To o stu biegaczy więcej niż w zeszłym roku. Organizatorzy liczą na rekord frekwencyjny. – Mamy boom na bieganie, a poza tym to są jubileuszowe zawody – mówi Kudio.

Z okazji dziesięciolecia Biegu Barbórkowego przygotowano niespodzianki. Osoby, które do tej pory uczestniczyły we wszystkich edycjach imprezy mogą liczyć na bezpłatny pakiet startowy. Dotychczas zapisało się siedem takich osób.

Będą też oczywiście medale i koszulki techniczne. – Na razie przygotowaliśmy 400 medali, ale jeśli wystartuje więcej osób to oczywiście przygotujemy dodatkową pulę. Na miejscy, na uczestników zwodów czekać będzie też ciepły posiłek i napoje izotoniczne.

Organizatorzy przygotowali puchary oraz nagrody rzeczowe i finansowe dla najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej, w pięciu kategoriach wiekowych, wśród mieszkańców Rybnika oraz dla najstarszej i najstarszego uczestnika.

10. Bieg Barbórkowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce