Jubileuszowy Półmaraton Kurpiowski z niespodziankami

 

Jubileuszowy Półmaraton Kurpiowski z niespodziankami


Opublikowane w pt., 28/02/2014 - 09:52

Trwają zapisy do 20. jubileuszowego Półmaratonu Kurpiowskiego. Impreza odbędzie się 11 maja w Ostrołęce. 

Jak do tej pory chęć udziału w zawodach zgłosiło ponad 60 uczestników. Ale ponieważ w ubiegłym roku bieg ukończyło 201 uczestników (zgłosiło się 205 osób), spodziewać się można dużo wyższej frekwencji (zapisy potrwają do ostatnich minut przed startem). Warto przypomnieć, że w pierwszej edycji, rozegranej 20 lat temu, wzięły udział tylko 44 osoby.

W ubiegłym noku najlepsi okazali się zawodnicy z Ukrainy, którzy rozdzielili między siebie pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji Open. Zwyciężył Mykhaylo Iveruk (1:06:46) przed tryumfatorem 18. Półmaratonu Kurpiowskiego Siergiejem Okseniukiem (1:06:50) i  Siergiejem Marchukowem (1:07:51). Najlepszy z Polaków, Przemysław Dąbrowski, był czwarty (1:08:15). Wśród pań zwyciężyła Rosjanka Elena Bolkhovitina (1:29:02) przed Polkami Ewą Chreścionko (1:29:22) i Dorotą  Pawłowską (1:29:58).

Zobacz, jak biegano w Ostrołęce:

Start jubileuszowego biegu nastąpi o godzinie 11:00 z ulicy Witosa 1, przy rondzie im. NSZZ „Solidarność”. Jak wyjaśnia organizator, uczestnicy imprezy po raz drugi pobiegną nową trasą.

– Cały czas jednak biegamy ulicami Ostrołęki. Zmiana została spowodowana przeniesieniem miejsca startu / mety i biura zawodów. Teraz zlokalizowane jest ono przy stadionie. Tam też są szatnie. Wcześniej całe zaplecze i biuro zawodów mieliśmy w Zespole Szkół nr 5 – mówi Sabina Sienkiewicz. – Z tego, co mówią zawodnicy, wynika, że nasza trasa jest szybka i atrakcyjna. Trasa jest dobrze oznakowana i nie jest nudna, bo na stadion nie wraca się tą samą drogą. Posiadamy też atest PZLA – dodaje.

Jak na jubileuszowy bieg przystało, tegoroczna edycja kurpiowskiego półmaratonu będzie obfitować w niespodzianki. Także dla biegaczy, choć organizator nie chce mówić o szczegółach.

– Już wiemy jak uczcić nasz jubileusz. W tej chwili jednak jeszcze jesteśmy przy sprawach organizacyjnych, czyli zezwoleniach, zgodach itd. Rozważamy też kolejne pomysły. Na pewnie nie zabraknie pamiątkowych koszulek, dyplomów, regeneracyjnej zupy, będzie także losowanie nagród rzeczowych. Dla najlepszych biegaczy mamy też nagrody pieniężne, zarówno w klasyfikacjach open, wiekowych, jak i specjalnych – wskazuje Sabina Sienkiewicz. Zachęca do startu w Ostrołęce.

Organizator:

http://www.polmaratonkurpiowski.pl/

Regulamin:

http://www.polmaratonkurpiowski.pl/images/regulamin_polmaraton_2014.pdf

Zapisy:

http://www.polmaratonkurpiowski.sts-timing.pl/

Opłata startowa:

50 zł do 24 kwietnia

100 zł w dniu zawodów

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce