Jubileuszowy V Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami” wygrywa Michał Martyka

 

Jubileuszowy V Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami” wygrywa Michał Martyka


Opublikowane w pon., 06/05/2024 - 14:20

W środę drugiego maja w Gorlicach odbył się jubileuszowy V Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa pod Gorlicami”. Trasa półmaratonu podobnie jak i w poprzednich latach wiodła po urokliwych trasach z Gorlic przez Kobylankę, Dominikowice, Łysulę, Męcinę Małą, Męcinę Wielką do Sękowej. Jednym z celów imprezy było upowszechnienie wiedzy dotyczącej znaczenia Bitwy pod Gorlicami dla przebiegu I wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami jubileuszowego półmaratonu było Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Oddział Rejonowy PCK w Gorlicach, a współorganizatorami Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach, Miasto Gorlice, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, gmina Sękowa i Uzdrowisko Wysowa S.A.

 

 

- Bieg wystartował na cmentarzu wojennym nr 91 w Gorlicach, a meta miała miejsce w Parku Historycznym w Sękowej. Bieg był darmowy i wystartowało w nim prawie 150 biegaczy z całej Polski, a najwięcej z Małopolski i Podkarpacia. Ja w tym roku nie dałem rady pobiec, ale nie zabrakło mocnej ekipy z Gorlickiej Grupy Biegowej i powiatu gorlickiego, którzy walczyli do samego końca na dość trudnej trasie, a moja koleżanka Basia Dzik, jeszcze dwa tygodnie przed biegiem nie wiedziała, czy wystartuje, myślała nawet o rezygnacji, ale pobiegła – komentuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

 

- Była cudowna pogoda. Wiatr chłodził nas  i opalał, kibice spisali się na medal. Organizacja biegu również była na medal. Moje wykonanie tego biegu bez większego przygotowania wyszło lepiej, niż zakładałam, w limicie się zmieściłam, choć muszę popracować nad tym jeszcze. Dziewczyny dziękuję za obecność, było super Was spotkać,  Gosiu gratuluję ukończenia pierwszego półmaratonu. Madziu było super. Jak mówiłam, tak zrobiłam, przebiegłam trasę w intencji tych, którzy nie mogli pobiec... Agnieszka Barszcz- Bylica wracaj do nas, bo brakowało Cię na trasie. Dziękuję oczywiście wszystkim wolontariuszom, którzy zabezpieczali bieg – relacjonuje Barbara Dzik z Gorlickiej Grupy Biegowej.

 

Półmaraton wygrał Michał Martyka z Borzecina z czasem 1:20:45 reprezentujący Goodbike.com.pl sklep rowerowy, a wśród pań zwyciężyła Kateryna Palyha ze Szczepanowic z czasem 1:34:09 reprezentująca AZS AWF KRAKÓW MASTERS. Najszybszy z gorlickich biegaczy był Ryszard Przepióra reprezentujący Gorlicką Grupę Biegową, a wśród pań Małgorzata Żmigrodzka z Gorlic. Prowadzona była klasyfikacja open kobiet i mężczyzn. Za miejsca od pierwszego do trzeciego w klasyfikacji kobiet i mężczyzn, najlepsi otrzymali puchary i dyplomy, a pamiątkowe medale otrzymali wszyscy uczestnicy biegu.

Szczegółowe wyniki:

https://kepasport.pl/wp-content/uploads/2024/05/open-gorlice-2024.pdf

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Fot: Barbara Dzik

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce