Jubileuszowy, V Swoszowski Bieg Papieski za nami

 

Jubileuszowy, V Swoszowski Bieg Papieski za nami


Opublikowane w wt., 24/05/2022 - 09:45

W urokliwej Swoszowej w gminie Szerzyny (powiat tarnowski) już po raz piąty zorganizowano tym razem Jubileuszowy Swoszowski Bieg Papieski pod hasłem "Jan Paweł II Orędownik Pokoju". Bieg był darmowy dla wszystkich chętnych.

– Wystartowało około 250 uczestników nie tylko z gminy Szerzyny, ale i z okolic Krosna, Jodłówki Tuchowskiej, Jonin, Jodłowej, Gorlic i innych miejscowości – informuje Maciej Żyrkowski, koordynator imprezy.

W biegu głównym zwyciężyli Jacek Słota, Mateusz Duran oraz Dominik Słota, a wśród biegaczy nie zabrakło także gości z Ukrainy, którzy przebywają na terenie gminy Szerzyny. Wydarzenie zostało wsparte przez samorząd Województwa Małopolskiego. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Były stoiska animacyjne dla dzieci oraz poczęstunek dla każdego uczestnika. Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe puchary oraz nagrody, a dla wszystkich uczestników medale. Było też losowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu oraz nagrody specjalne.

- Organizatorzy w sposób wyjątkowy uhonorowali wszystkich biegaczy. Pyszny poczęstunek, wyjątkowe medale, nagrody, upominki, doskonałe zabezpieczenie trasy z licznymi punktami z wodą i gorące kibicowanie przez mieszkańców Swoszowej – to tylko część wspaniałych atutów tego biegu.

Wielu powinno się uczyć właśnie od Swoszowej jak zorganizować bieg, w którym to wszyscy biegacze są najważniejsi. Dochodzi do tego jeszcze piękna pogoda i bajeczne widoki na trasie biegu – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i uczestnik biegu.

– Po raz drugi miałem okazję pobiec w tym biegu i polecam go wszystkim. Do Gorlic wróciłem po raz drugi z nagrodą dla... najstarszego uczestnika biegu! Miła niespodzianka. Wieku nie da się oszukać, ale jeszcze za mną zostało trochę młodszych biegaczy. Co ciekawe to chyba każdy uczestnik biegu wrócił do domu z nagrodą, bo było ich bardzo dużo– mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Organizatorem imprezy była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Swoszowej, a współorganizatorami Województwo Małopolskie, Gmina Szerzyny, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach, Stowarzyszenie „Pod Gilową Górą” w Swoszowej oraz OSP Swoszowa i OSP Szerzyny.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce