Juwenalia z BnO – za darmo! Startuje Łódź Park Tour 2014

 

Juwenalia z BnO – za darmo! Startuje Łódź Park Tour 2014


Opublikowane w pon., 26/05/2014 - 15:40

W czwartek 29 maja rozpoczyna się nowy sezon cyklu biegów na orientację Łódź Park Tour. Ponieważ pierwszy etap gościć będzie na Kampusie Uniwersytetu Łódzkiego, organizatorzy przygotowali specjalną ofertę dla studentów.

Biegowy sezon w stolicy polskiego włókiennictwa nie daje wytchnąć. Ledwie w marcu kończyła się zimowa edycja Łódź Park Tour, a już startuje letnia odsłona cyklu. Tym razem jednak odbędą się tylko cztery biegi, a nie jak poprzednio pięć. Spora w tym „zasługa” właśnie bogatego kalendarza.

– Chcieliśmy dostosować liczbę imprez do kalendarza biegów w mieście, regionie i najbliższej okolicy, wolnych terminów i do naszych możliwości. Chcemy też zachować przerwę na wakacje, bo wtedy jest niższa frekwencja i uczestnicy są w rozjazdach. Wiemy, że np. Warszawa ma sześć etapów swojej imprezy (Szybki Mózg – red.). Tak naprawdę jednak nigdzie nie jest powiedziane czy napisane, że cykl BnO musi mieć minimum pięć odsłon – wyjaśnia Łukasz Charuba, kierownik zawodów.

Jedyną lokalizacją, jaka powtarza się w porównaniu z ostatnim sezonem jest właśnie Kampus Uniwersytetu Łódzkiego. Poprzedni bieg na orientację odbył się tu w styczniu tego roku. – Wbrew pozorom mapa nie będzie taka sama. Teren wokół jednego z wydziałów będzie stanowił dodatkowe utrudnienie. Nie chcemy jednak zdradzać szczegółów przed startem – stwierdza organizator. – Przede wszystkim zmienia się budowniczy trasy. Zapewni on inne spojrzenie na to miejsce.

– Początkowo był plan, by pobiegać na zupełnie nowym terenie. Jednak w poprzedniej edycji Kampus sprawił uczestnikom tyle problemów i okazał się na tyle ciekawą lokalizacją, że postanowiliśmy go wykorzystać jeszcze raz. Aktualnie jest to jedno z najciekawszych miejsc w Łodzi. Dodatkowo centrum zawodów będzie znajdowało się w innym miejscu, co zapewni trochę nowości – uzupełnia organizator.

Co w programie cyklu i inauguracyjnych zawodów? Na profesjonalistów będzie czekać trasa o długości 5,1 km. Po drodze biegacze będą musieli zaliczyć 33 punkty kontrolne. Tzw. zuchy natomiast rywalizować będą na dystansie o długości 3,9 km i nie będą mogli ominąć żadnego z 25 punktów kontrolnych. Natomiast dla początkujących przewidziano trasę o długości 2 km i 14 punktów kontrolnych. – Każdy więc znajdzie konkurencję dostosowaną do swoich możliwości. Zapraszamy szczególnie studentów. Ci, którzy z BnO będą mieli do czynienia dopiero po raz pierwszy, będą mogli wystartować za darmo. To nasz pomysł na Juwenalia – spróbujcie, nie pożałujecie! – zachęca Łukasz Charuba.

Biuro zawodów znajdować się będzie w Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 160. Swoje podwoje otworzy już o godz. 17:15. Rejestracja w dniu zawodów to koszt 13 zł i 2 zł za wypożyczenie chipa. Pierwszy zawodnik na trasę wystartuje o godzinie 18:30

Organizator

Komunikat organizacyjny 

Regulamin

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce