Już blisko 100 sztafet chce biegać po parkingu Arkadii

 

Już blisko 100 sztafet chce biegać po parkingu Arkadii


Opublikowane w pt., 03/01/2014 - 09:31

Od 6 stycznia Centrum Handlowe Arkadia przestanie kojarzyć się wyłącznie z zakupami. Tego dnia jedną ze stołecznych świątyni handlu opanują biegacze. Na parkingu centrum, piętro pod marketem, dojdzie do niecodziennej rywalizacji sztafet w ramach „10K Parking Relay”. Duże zainteresowanie rywalizacją zaskoczyło organizatorów, choć jak wiemy bieganie to sport indywidualny i zebranie odpowiednio dużego zespołu, to spore wyzwanie.

Do czwartku zgłosiło się aż 90 sztafet. Każda liczy po 5 biegaczy. Nie jest to z pewnością koniec. Wciąż trwają zapisy. Natomiast do 4 stycznia istnieje możliwość zmian w składzie sztafety. – Frekwencja dopisała. Z pewnością będą startowały dwie tury. Postanowiliśmy stawkę podzielić na pół – mówi Sylwester Karczewski, prezes Entre Team, organizator imprezy.

Każdy z biegaczy będzie miał do pokonania dwie pętle po 1 km. Po pokonaniu swojej zmiany czekać go będzie przekazanie pałeczki w specjalnej strefie. Na przekazanie pałeczki zawodnicy będą mieli prawdopodobnie 30-40 metrów.

– W razie upuszczenia pałeczki należy ją podnieść i wystartować z miejsca, gdzie upadła. Biegacze na zmiany oczekiwać będą w boksach. Zawodnik kończący sztafetę nie może przybiec na metę bez pałeczki, gdyż grozić to może dyskwalifikacją. Szczegóły biegu omawiane mają być jeszcze z kapitanami przed sztafetą – wyjaśnia organizator. 

Przygotowanie tak dużej imprezy na tak stosunkowo małym terenie to spore wyzwanie dla organizatora, szczególnie pod względem bezpieczeństwa biegaczy. – Przygotowaliśmy bezpieczną trasę – zapewnia Sylwester Karczewski. – Jest długi odcinek, który pozwolił nam na rozdzielenie szerokości na pół dzięki temu zawodnicy będą wbiegali oddzielnie w strefę zmian. Możemy to porównać do ulicy o dwóch pasach.  W tych najszerszych uliczkach Arkadii mogą jechać dwa auta równolegle – zauważa nasz rozmówca. Uspokaja biegaczy martwiących się o tłok.

Opłata startowa do biegu wynosi 150 złotych za sztafetę. Biuro zawodów będzie znajdować się na terenie CH Arkadia na klatce schodowej „Wisła”. Czynna będzie od godziny 9:00 w dniu imprezy. Pierwszy start nastąpi o godzinie 11:00.

Na zawodników, którzy ukończą bieg, czekają pamiątkowe medale.

Organizator:

http://www.team.entre.pl

Regulamin:

http://team.entre.pl/index.php?str=aktualnosci&id=337

Zapisy:

https://docs.google.com/forms/d/1QfZmSKP2tC2uUfOyn7bYk-XwHrkGAoNWJO4ljiL0YpQ/viewform

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce