Już niedługo: bieg (za)Dyszka ZETO Software w Olsztynie

 

Już niedługo: bieg (za)Dyszka ZETO Software w Olsztynie


Opublikowane w pon., 21/08/2023 - 09:50

Już za tydzień bieg (za)Dyszka ZETO Software w Olsztynie!

Trailowa trasa, dystans 5 i 10 km, rywalizacja indywidualna i grupowa, sportowe wyzwanie, biegi dla dzieci i młodzieży, rodzinna atmosfera – tak w skrócie można opisać zbliżający się charytatywny bieg (za)Dyszka ZETO Software. Wydarzenie odbędzie się w
sobotę 26 sierpnia w Olsztynie nad Jeziorem Długim.

Już za kilka dni odbędzie się bieg, na który mieszkańcy Olsztyna i regionu czekają cały rok. W ostatnią wakacyjną sobotę sierpnia wspólnie na starcie staną zarówno zawodowi biegacze, jak i amatorzy, wszystkich ich łączy zamiłowanie do tej dyscypliny. Udział w (za)Dyszce to zatem świetna okazja do ścigania się z najlepszymi i zmierzenia się na trasie z czasem, swoją motywacją i słabościami.

Do wyboru będą dwa dystanse 5 i 10 km. Obie trasy przebiegać będą po urokliwych leśnych ścieżkach w okolicach Jeziora Długiego i rzeki Łyny. Ten fakt sprawia, że zawody zyskują charakter trailowych, a towarzyszące podczas startu emocje i czas spędzony z naturą zostaną na pewno dobrze zapamiętane.

Już za tydzień bieg (za)Dyszka ZETO Software w Olsztynie!

(za)Dyszka ZETO Software to nie jest zwykły bieg. Tego dnia wszystkich zawodników i kibiców łączy coś jeszcze – wspólny charytatywny cel. Impreza jest organizowana dla Łukasza Lisowskiego, który kilkanaście lat temu uległ wypadkowi i potrzebuje wsparcia. Całość wpisowego zostanie przekazana na jego rehabilitację i leczenie. (za)Dyszka łączy pomaganie z bieganiem.

Liczą się oczywiście sportowe wyniki i rywalizacja, ale równie ważny jest nasz wspólny cel, czyli pomoc Łukaszowi. Cieszymy się, że podczas tego wyjątkowego wydarzenia łączymy siły, dzielimy się dobrem, sportową energią i pokazujemy, jak wiele można zdziałać razem – mówi Agnieszka Korpal, organizatorka biegu.

Wszyscy, którzy ukończą bieg na swoim dystansie otrzymają na mecie pamiątkowy medal. Wyłonione zostaną pierwsze trójki wśród kobiet i mężczyzn w kategoriach OPEN i w sześciu kategoriach wiekowych. Ponadto nagrodzone zostaną drużyny na dystansie 10 km będzie to Najszybsza drużyna, a na 5 km Najliczniejsza drużyna.

Atrakcje i biegi dla dzieci i młodzieży (za)Dyszka to także okazja dla nieco młodszych do wzięcia udziału w zawodach. Podczas wydarzenia odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży w wieku 3-15 lat. Starty rozgrywane będą w kilku kategoriach wiekowych i na dopasowanych dystansach. Tutaj również każdy uczestnik, który przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkowo nagrodzeni zostaną najszybsi zawodnicy.

Już za tydzień bieg (za)Dyszka ZETO Software w Olsztynie!

Organizujemy biegi dla dzieci, ponieważ chcemy również w nich rozwijać pasję do sportu od najmłodszych lat. Wierzymy, że złapią biegowego bakcyla i będą startować w kolejnych edycjach imprezy, a później brać udział w zawodach dla dorosłych – komentuje Agnieszka Korpal.
Start i meta charytatywnego biegu zlokalizowane będą na deptaku w okolicach Jeziora Długiego (przy kładce). Sierpniowa sobota to będzie także rodzinny, aktywny piknik spędzony w fantastycznej atmosferze. W specjalnej strefie animacji dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach. A odpoczynkowi będzie sprzyjać strefa chill&relaks z hamakami i leżakami.

Już za tydzień bieg (za)Dyszka ZETO Software w Olsztynie!

Atrakcją dla zawodników będzie udział w loterii. Warto zostać do samego końca, czyli do losowania, bo w puli nagród znajdują się wartościowe vouchery i sprzęty elektroniczne.

Wydarzenie powstało z inicjatywy ZETO Software – olsztyńskiej firmy z branży IT. Zapisy i więcej informacji znajdziecie na stronie zaDyszki.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce